Notowania

wojna na ukrainie
01.10.2014 20:58

Wojna na Ukrainie. Na wschodzie trwają walki

Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Mariupola, Debalcewa i lotniska w Doniecku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/KONSTANTIN GRISHIN)

W ciągu ostatniej doby separatyści ponad 30 razy ostrzeliwali ukraińskich żołnierzy. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Mariupola, Debalcewa i lotniska w Doniecku. Port lotniczy był kilkakrotnie ostrzeliwany z rakietowych wyrzutni _ Grad _.

Według władz Obwodu ługańskiego od strony Rostowa przedostało się na teren Ukrainy około 200 dywersantów. Ukraińskie dowództwo informuje o pojawieniu się koło miasta Stachanow pododdziałów 76 rosyjskiej Dywizji Powietrzno-desantowej. Andrij Lisenko - rzecznik prasowy Ukraińskiej Rady Obrony - informował, że na Doniecczyźnie pojawiło się 27 nowych, rosyjskich czołgów.

Pod Debalcewem zaobserwowaliśmy ruch pojazdów pancernych i działania mające na celu umocnienie pozycji sił tamtejszych terrorystów. Nie wiemy jeszcze dokładnie jakie to siły. Prowadzimy rozpoznanie. Na tej podstawie opracowujemy plany przegrupowania naszych wojsk w celu wzmocnienia linii obrony.

W porannym ostrzale Doniecka zginęło 10 osób, a 9 zostało rannych. Według Rady Miejskiej suma ofiar wszystkich dzisiejszych bombardowań sięga 30. Część pocisków rozerwała się w pobliżu szkoły. Spłonął również mikrobus lokalnej komunikacji, tak zwana _ marszrutka _. We wschodniej części Ukrainy zabrzmiał dziś pierwszy szkolny dzwonek.

Według informacji Rady Obrony na wschodzie Ukrainy zatrzymano rozerwistę rosyjskiej armii. Rzecznik Rady informuje, że Rosjanin miał przy sobie dokumenty, potwierdzające zarówno tożsamość, jak i wojskową specjalność pilota dużych śmigłowców.

Miał zeznać, że granicę przekroczył 27 września i chciał dołączyć do sił separatystów. Miał również powiedzieć, że jego zadaniem było odnalezienie i przewiezienie do Rosji ciał zabitych obywateli tego kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin miał odwiedzić Japonię. Tokio mówi "nie" Według japońskich i rosyjskich agencji, w Tokio podjęto taką decyzję na prośbę Waszyngtonu.
Przestaną bronić Mariupola? Jest komentarz W mieście pojawiły się obawy, że trafi on pod kontrolę donieckich separatystów albo znajdzie się w strefie zdemilitaryzowanej.
Putin grozi Europie? Niemieckie media ostro... Niemieckie media stwierdzają zgodnie, że Zachód nie może pod żadnym pozorem dać się zastraszyć.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz