Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Mistral dla Rosji skończył już jedną misję

0
Podziel się

Mimo zapowiedzi prezydenta Francois Hollande'a trwają intensywne prace przy budowie drugiego z zamówionych przez Moskwę okrętów.

Wojna na Ukrainie. Mistral dla Rosji skończył już jedną misję
(Simon Ghesquiere/Marine Nationale/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bDzMgKMR

_ Władywostok _ budowany przez Francję nowoczesny helikopterowiec przeznaczony dla Rosji zakończył pierwszą fazę prób. Jutro wypłynie w kolejny rejs.

Mimo zapowiedzi prezydenta Francois Hollande€™a, że w obecnej fazie rozwoju konfliktu ukraińskiego i roli w jakiej odgrywa w nim Moskwa, sprzedaż dwóch helikopterowców klasy Mistral zostaje chwilowo wstrzymana, w stoczni St Nazaire program szkolenia rosyjskich marynarzy przebiega zgodnie z planem.

_ Władywostok _ zakończył pierwszy rejs z dwustu Rosjanami na pokładzie i już szykuje się do kolejnego wyjścia w morze, w ramach następnego etapu przygotowań do przejęcia okrętu przez stronę rosyjską.

bDzMgKMT

W stoczni trwają intensywne prace przy budowie drugiego z zamówionych przez Moskwę okrętów - _ Sewastopola _. Jego wodowanie zaplanowano na przyszły rok.

Sprzedaż Rosji przez Francję dwóch, ultranowoczesnych jednostek przeznaczonych nie do działań obronnych, lecz zaczepnych wywołuje protesty Gruzji, państw bałtyckich a także Stanów Zjednoczonych, które nie chcą, aby tego typu technologie dostały się w ręce nie kryjącego swych agresywnych zamiarów Putina.

Mistrale mogą zabrać na pokład sześćset osób, w tym 450 żołnierzy jednostek desantowych, 16 śmigłowców bojowych, 60 samochodów pancernych lub kilkanaście czołgów.

Czytaj więcej w Money.pl

bDzMgKMZ
bDzMgKNu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)