Notowania

konflikt na ukrainie
25.07.2014 06:45

Wojna na Ukrainie. Moskwa chce postawić przed sądem ukraińską pilotkę

Rosyjscy prokuratorzy próbują udowodnić, że Ukrainka przekazała artylerzystom koordynaty miejsca, w którym znajdowali się cywile i ekipa rosyjskiej telewizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjscy prokuratorzy chcą postawić przed sądem ukraińską pilotkę. Nawigator wojskowy Nadieżda Sawczenko została uprowadzona z terenów wschodniej Ukrainy i osadzona w areszcie w Woroneżu. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zarzuca jej współudział w śmierci dwóch pracowników rosyjskiej telewizji.

Rosyjscy prokuratorzy próbują udowodnić, że Ukrainka przekazała artylerzystom koordynaty miejsca, w którym znajdowali się cywile i ekipa rosyjskiej telewizji. W wyniku ostrzału zabici zostali dwaj pracownicy telewizji _ Rossija _. Kobieta nie przyznaje się do winy. Jednak dziś rosyjskie media opublikowały wywiad, jakiego Sawczenko udzieliła telewizji LifeNews.

Jak sugerują rosyjscy dziennikarze, Ukrainka, choć nie potwierdza swojej winy, to jednak zmieniła pogląd na wydarzenia na Ukrainie. _ Sądzę, że powinno się już z tych rejonów odwołać wojska, bo ludzie, którzy tam zostali i się nie poddają, rzeczywiście wierzą w swoją rację. Zamiast ich zabijać, można byłoby rozpocząć dialog _ - taką wypowiedź Sawczenki publikuje telewizja Rossja24.

Tymczasem Kijów domaga się uwolnienia nawigatorki, a prezydent Petro Poroszenko napisał na swoim blogu, że _ Sawczenko jest bohaterem, który daje godny przykład mężczyznom _.

Czytaj więcej w Money.pl
Moskwa zapowiada odwet - restrykcje dla USA To reakcja na kroki sankcje ekonomiczne i wizowe ogłoszone przez USA.
Co Baniak chciał od Falenty? Wiceminister zapewnia, że afera taśmowa go nie dotyczy Oto, co działo się wokół spółki SkładyWęgla.pl.
Usunął krzyż na komisariacie. Jest zażalenie Prokuratura pod koniec marca umorzyła śledztwo ws. zdejmowania krzyży. Uznała, że komendant miejski nie przekroczył swoich uprawnień wydając polecenie zdjęcia krzyży w podległych mu komendach policji.
Tagi: konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz