Notowania

wojna na ukrainie
17.08.2014 08:52

Wojna na Ukrainie. Prawy Sektor grozi władzom marszem na Kijów

Domagają się zwolnienia zatrzymanych aktywistów oraz zwrotu nielegalnie skonfiskowanej broni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(źródło: Youtube.com)

Ukraińska radykalna nacjonalistyczna partia Prawy Sektor zagroziła władzom zbrojnym marszem na Kijów, jeśli w ciągu 48 godzin nie zostaną zwolnieni jej stronnicy - podała dziś agencja ITAR-TASS, powołując się na oświadczenie na stronie internetowej partii.

_ Zwracamy się do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z apelem o wprowadzenie porządku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, wyrzucenia z niego przedstawicieli antyukraińskich sił i wszczęcia śledztwa w sprawie ich przestępczej działalności _ - głosi oświadczenie.

Radykałowie domagają się pilnego zwolnienia wszystkich zatrzymanych aktywistów, zamknięcia śledztw przeciwko stronnikom Prawego Sektora oraz zwrotu nielegalnie skonfiskowanej broni.

_ W przypadku niewypełnienia naszych żądań będziemy zmuszeni w ciągu 48 godzin wycofać wszystkie nasze pododdziały z linii frontu, ogłosić mobilizację rezerwowych batalionów i rozpocząć marsz na Kijów w celu przeprowadzenia "szybkich reform" w MSW _ - czytamy w oświadczeniu Prawego Sektora.

Partia ta nazywa zatrzymania swoich zwolenników _ wewnętrzną kontrrewolucją _ i próbami unicestwienia ukraińskiego ruchu.

Prawy Sektor odegrał dużą rolę w protestach ulicznych w Kijowie, w następstwie których w lutym obalono wspieranego przez Moskwę prezydenta Wiktora Janukowycza i rozpoczęła się konfrontacja z Rosją; doprowadziła ona do najpoważniejszego kryzysu między Moskwą a Zachodem od zakończenia zimnej wojny.

Zobacz sytuację na wschodzie Ukrainy. W Doniecku i Ługańsku wciąż trwają walki

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz