Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Putin wysłał list do Poroszenki

0
Podziel się:

Dokument ma datę 17 września, ale dopiero dziś ujrzał światło dzienne.

Wojna na Ukrainie. Putin wysłał list do Poroszenki
(PAP/EPA)

Rosja zagroziła Ukrainie całkowitym zerwaniem kontaktów handlowych. Ma to wynikać z listu Władimira Putina do Petra Poroszenki.

Dokument ma datę 17 września, ale dopiero dziś ujrzał światło dzienne, za sprawą agencji Reuters i rosyjskich mediów. Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z dziennikarzami rosyjskiej agencji RBK ani nie potwierdził istnienia takiego listu, ani mu nie zaprzeczył.

Z listu ma wynikać, że Moskwa zdecyduje się na drastyczne odcięcie Ukrainy od swoich rynków w przypadku realizacji przez Kijów gospodarczej części umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. List Putina do Poroszenki daje też do zrozumienia, że strona rosyjska nie zaakceptuje umowy stowarzyszeniowej, jeśli nie zostaną wprowadzone do niej korekty.

Gospodarz Kremla ostrzega, że _ nawet przyjęcie ustaw, które będą dotyczyć realizacji umów Kijowa z Brukselą, zostanie potraktowane jako zerwanie porozumienia o zawieszeniu realizacji części gospodarczej eurointegracji _. Władimir Putin miał ocenić, że państwa Unii Celnej: Rosja, Białoruś i Kazachstan mogą stracić na reeksporcie unijnych towarów pod szyldem ukraińskim około 3 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)