Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Syrii. Ewakuacja Rosjan

0
Podziel się

Na pokładzie Iła-76, który wylądował w mieście Latakia, jest grupa operacyjna resortu i psychologowie. Mają oni pomagać pasażerom w czasie lotu. Na lotnisku zebrali się już ludzie, którzy chcą opuścić Syrię.

Wojna w Syrii. Ewakuacja Rosjan
(Monika Flueckiger/World Economic Forum/CC/Flickr)
bEpAZGvF

Do Syrii przyleciał samolot rosyjskiego ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Ma on zabrać Rosjan i obywateli krajów Wspólnoty Niepodległych państw, którzy chcą opuścić Syrię.

Jak informują przedstawiciele ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych, na pokładzie Iła-76, który wylądował w mieście Latakia, jest grupa operacyjna resortu i psychologowie. Mają oni pomagać pasażerom w czasie lotu. Na lotnisku zebrali się już ludzie, którzy chcą opuścić Syrię.

Rosja jest głównym sojusznikiem syryjskiego dyktatora, Baszara al Asada. W porcie Tartus mieści się baza rosyjskiej marynarki wojennej. Rosyjski rząd skierował okręty na wody wschodniej części Morza Śródziemnego.

bEpAZGvH
Czytaj więcej w Money.pl
Rosja chce zbombardować Syrię w imię pokoju Rosja chce zbombardować Syrię w imię pokoju - taki tytuł zamieścił rządowy dziennik Rossijskaja Gazieta.
Putin zmienił zdanie. Poprze rezolucję jeśli... W ocenie rosyjskiego prezydenta, absurdem byłoby użycie broni chemicznej przez siły al-Asada, w sytuacji gdy jego wojska są w ofensywie i zdobywają przewagę nad rebeliantami.
Bez porozumienia w ONZ. USA ostrzegają Rosję Sprzeciw Rosji wobec działań Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie konfliktu w Syrii nie może służyć ochronie rządu syryjskiego - zadeklarował Departament Stanu USA.
bEpAZGwi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)