Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojska Kaddafiego w Bengazi? Powstańcy zaprzeczają

0
Podziel się:

Rebelianci twierdzą, że odparli atak i zestrzelili dwa samoloty.

Wojska Kaddafiego w Bengazi? Powstańcy zaprzeczają
(PAP/EPA)
bECKQzcR

Libijska telewizja ogłosiła, że siły lojalne wobec Muammara Kaddafiego na wschodzie kraju dotarły na przedmieścia powstańczej stolicy Bengazi i zajęły port naftowy Zueitina oraz Misratę na zachodzie. Rebelianci zaprzeczają wszystkim tym doniesieniom.

Państwowa telewizja podała, że siły rządowe są na obrzeżach Bengazi, a mieszkańcy informowali o bombardowaniu przedmieść tego miasta, w tym lotniska Benina, położonego 19 km od powstańczej stolicy.

- _ Nie ma ich nigdzie w pobliżu Bengazi _ - oświadczył tymczasem rzecznik powstańców Essam Gheriani. Anonimowy rzecznik rebeliantów i lekarz z Bengazi, na których powołuje się agencja AFP, informowali, że powstańcy odparli ofensywę wojsk Kaddafiego i zestrzelili dwa samoloty, które chciały zbombardować Bengazi. Agencja AFP podkreśla, że nie ma potwierdzenia tych doniesień.

bECKQzcT
Zobacz także: ZOBACZ JAK DEMONSTRUJĄ REBELIANCI NA ULICACH BENGAZI (relacja Euronews, ang.):

Według telewizji, wojska Kadafiego kontrolują terminal naftowy Zueitina, leżący na północ od będącej w rękach sił rządowych Adżdabii, na drodze do Bengazi.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135000.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;nacieraja;na;bengazi,55,0,792631.html) Wojska Kaddafiego nacierają na Bengazi
Tę informację Gheriani też zdementował. Potwierdził jedynie, że wojsko zbliżyło się do terminalu. - _ Zostało ono otoczone przez siły rewolucyjne, które teraz sobie z nimi radzą _ - dodał.

bECKQzcZ

Telewizja również poinformowała też, że siły Kaddafiego kontrolują leżącą około 150 km na wschód od Trypolisu Misratę. Według telewizji, wojsko _ oczyściło (Misratę) z uzbrojonych gangów _. Libijski przywódca zapowiadał wcześniej, że w czwartek dojdzie do _ decydującej bitwy _ o to miasto.

Wkrótce mieszkańcy Misraty zdementowali jednak doniesienia o zajęciu miasta i informowali, że nadal jest ono w rękach powstańców. - _ To nie jest prawda. Kłamią _ - mówił jeden z mieszkańców.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t135055.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakaz;lotow;nad;libia;liga;arabska;na;tak,122,0,792954.html) Zakaz lotów nad Libią. Liga Arabska na "Tak"
Mieszkańcy powiedzieli agencji Reutera, że w nocy ze środy na czwartek siły Kaddafiego ostrzelały miasto. - _ Na razie jest spokojnie. Słyszymy czołgi. Myślimy, że dojdzie do kolejnego ataku _ - mówił agencji jeden z mieszkańców Sadunu.

Wojsko Kaddafiego atakowało 300-tysięczną Misratę także w środę w ciągu dnia. Rebelianci twierdzą, że powstrzymali atak i przejęli niektóre czołgi.

bECKQzda

Lekarz ze szpitala w Misracie poinformował, że w środę zginęło 18 osób, a 42 zostały ranne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t134911.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/powstancy;w;odwrocie;armia;wziela;brege,243,0,793075.html) Powstańcy w odwrocie. Armia wzięła Bregę Wojska Kaddafiego dokonały silnych bombardowań Bregi. Rebelianci uciekali w kierunku Adżdabii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t135021.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;zrywa;stosunki;z;francja,76,0,792652.html) Kaddafi zrywa stosunki z Francją To reakcja na uznanie przez Paryż Narodowej Rady Libijskiej reprezentującej rebeliantów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t135137.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zuwara;w;ogniu;walk;atak;wojsk;kaddafiego,159,0,793503.html) Zuwara w ogniu walk. Atak wojsk Kaddafiego Armia przypuściła szturm na miasto opanowane przez rebeliantów. Jeden z nich zginął, wielu jest rannych.
bECKQzdu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)