Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojsko zawodowe. Ukraińska armia po raz ostatni bierze poborowych

0
Podziel się:

Do komisji poborowych wezwano 11 tys. mężczyzn - o 2,5 tysiąca mniej niż zazwyczaj.

Wojsko zawodowe. Ukraińska armia po raz ostatni bierze poborowych
(EAST NEWS)
bECkzoBN

Na Ukrainie rozpoczął się ostatni pobór do wojska. Od przyszłego roku ukraińska armia będzie miała jedynie profesjonalny charakter.

Do komisji poborowych wezwano 11 tysięcy mężczyzn - o 2,5 tysiąca mniej niż zazwyczaj. Trafią oni przede wszystkim do wojsk obrony przeciwlotniczej, będą ochraniać arsenały, bazy i magazyny.

Prezydent Wiktor Janukowycz przekonuje, że armia zawodowa jest o wiele sprawniejsza od poborowej. - _ Zwykły poborowy w ciągu tak krótkiego czasu nie może zostać dobrze przygotowany. Przejście na armię zawodową to wymóg czasu _- stwierdził Janukowycz.

bECkzoBP

W ukraińskich siłach zbrojnych służy obecnie 180 tysięcy osób. 60 proc. żołnierzy niższego szczebla to osoby, które są tam na podstawie kontraktu.

Dla wielu Ukraińców służba w wojsku była sposobem na ucieczkę przed bezrobociem, a także warunkiem wykonywania wielu zawodów, na przykład milicjanta. Stąd w ostatnich latach liczba chętnych czasem przekraczała liczbę poborowych. W 2017 roku w armii będzie służyło jedynie 70 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Kliczko: Janukowycz powinien odejść - _ Rosjanie sugerują: "Jesteście z nami lub przeciwko nam". A my jesteśmy za Ukrainą. Jesteśmy za nowym poziomem wartości, gdzie prawa człowieka zajmują poczesne miejsce _ - powiedział Kliczko.
Ukraina zamyka część przejść granicznych Zdaniem rosyjskiej prasy, krok ten świadczy o kontynuacji wojny handlowej między Kijowem a Moskwą.
Ukraina stawia na wyczerpane złóża gazu Ukraina potwierdza zainteresowanie amerykańskimi technologiami eksploatacji pól gazonośnych
bECkzoCq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)