Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojskowa Wyżyna Lotnicza. Porozumienie Mazowsza, Lubelszczyzny i woj. łódzkiego

0
Podziel się:

Będą współpracować, promować i wspierać projekt. Marszałkowie województw: łódzkiego, lubelskiego i mazowieckiego zobowiązali się do stworzenia i rozwijania Wojskowej Wyżyny Lotniczej. Oś przedsięwzięcia ma stanowić Airbus Helicopters.

Wojskowa Wyżyna Lotnicza. Porozumienie Mazowsza, Lubelszczyzny i woj. łódzkiego
(Michal Adamowski/REPORTER/East News)

Będą współpracować, promować i wspierać projekt. Marszałkowie województw łódzkiego, lubelskiego i mazowieckiego zobowiązali się do stworzenia i rozwijania Wojskowej Wyżyny Lotniczej. Oś przedsięwzięcia ma stanowić Airbus Helicopters.
Podpisany w poniedziałek list intencyjny - poza zobowiązaniami - zawiera też oczekiwania. Samorządowcy liczą na większe zainteresowanie inwestorów i nowe miejsca pracy, ale - jak przekonuje Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Mazowsza, równie ważny jest rozwój naukowy regionów i dostęp do nowoczesnych technologii.

Tomasz Krysiński z Airbus Helicopters zapewnia, że koncern zamierza - tak jak to wcześniej zaplanowano - inwestować w Łodzi, w Dęblinie i w Radomiu. Decyzja jest konsekwencją dwuletniej współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym, na którym powstał innowacyjny model wyciągarki. Element będzie montowany nie tylko w śmigłowcach Caracal, ale także we wszystkich innych - cywilnych i wojskowych helikopterach, produkowanych przez Airbusa.

Zgodnie z ideą przedsięwzięcia, koncern deklaruje realizację wspólnych zadań z zakładami, wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, które znajdują się we wszystkich trzech województwach, które podpisały list intencyjny.

Projekt Wojskowej Wyżyny Lotniczej to powrót do przedwojennych tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Zobacz także: Zobacz także: Mercedes zamiast robota? Innowacje po polsku
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)