Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska, Francja i Niemcy za przekazaniem nadwyżek wołowiny uchodźcom

7
Podziel się:

Ministrowie rolnictwa Polski, Francji i Niemiec wezwali razem do wdrożenia programu humanitarnego, dzięki któremu nadwyżki mięsa wołowego w Unii Europejskiej trafią na potrzeby uchodźców - wynika z ogłoszonego w niedzielę komunikatu resortu rolnictwa Francji.

Polska, Francja i Niemcy za przekazaniem nadwyżek wołowiny uchodźcom
(alle12/iStockphoto)
bEKLyBYl

Poinformowano, że takie wspólne stanowisko zostało uzgodnione w piątek podczas spotkania w Le Mans, na zachodzie Francji, ministrów rolnictwa państw Trójkąta Weimarskiego: Polski - Krzysztofa Jurgiela, Francji - Stephane'a Le Folla oraz Niemiec - Christiana Schmidta. Było ono poświęcone "sytuacji różnych sektorów (rolnictwa - PAP) przeżywających trudności, zwłaszcza mleka i wołowiny".

Ministrowie wezwali Komisję Europejską do opracowania programu pomocy humanitarnej "w naturze", opartym na produktach z mięsa wołowego, z którego miałyby skorzystać kraje borykające się z napływem uchodźców - napisano w komunikacie.

Polski resort rolnictwa informował w piątkowym komunikacie ze spotkania ministrów Trójkąta Weimarskiego, że w konkluzjach rozmów przyjęte zostało wspólne oświadczenie dotyczące trudnej sytuacji sektora wieprzowiny w związku z konsekwencjami afrykańskiego pomoru świń (ASF). Ministerstwo rolnictwa oświadczyło, że wśród tematów poruszanych na spotkaniu znalazły się też m.in. kwestie dotyczące uproszczenia Wspólnej Polityki Rolnej, sytuacji rynkowej, negocjacji handlowych, podwyższenia pułapu pomocy de minimis oraz przygotowania konferencji klimatycznej COP22.

bEKLyBYO
wiadomości
gospodarka
gospodarka światowa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Mira.
5 lata temu
Większość Polaków nie stać na wołowinę a oni będą dawać uchodźcom zamiast obniżyć ceny i dać ludziom kupić.
słonina
5 lata temu
schabowe niech im wysyłają.
Kazimierz
5 lata temu
Niech nam Francja i Niemcy przyślą tą wołowinę -niech ją nawet w swoich "polskich" sieciach sprzedadzą po cenie kurczaka. Wyślijmy im za to równoważną ilość kurczaków dla uchodźców.
bEKLyBYP
serek
5 lata temu
Ładnie! To ja nie jem mięsa bo mnie na nie nie stać a tyram cały dzień, a te nieroby będą odżywiać się jak królowie.
zzz777
5 lata temu
Kilogram wołowiny kosztuje tyle co 5-7 kg kurczaka. Drobiu się też muzułmany brzydzą? Jak państwo ma nadwyżki dobrego mięsa, niech je przekaże do szpitali, przedszkoli, czy domów starców.