Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Telewizja WP podwoiła przychody. Zysk WP Holding dużo wyższy niż w pierwszym kwartale

51
Podziel się:

W drugim kwartale przychody Telewizji WP się podwoiły. Nie przełożyło się to jednak na zmniejszenie strat. Całej grupie WP udało się zwiększyć zyski siedmiokrotnie w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami roku. To dzięki działalności online. Analitycy giełdowi spodziewali się czegoś więcej.

Telewizja WP podwoiła przychody. Zysk WP Holding dużo wyższy niż w pierwszym kwartale
(Daniel Tomasz/WP)
bECceSid

Wyższe przychody i mniejsze zyski. Jedno z lepszych półroczy Grupy WP to głównie efekt segmentu online, zwłaszcza działalności e-commerce. Podwoiły się też przychody Telewizji WP, która jednak ciągle jest pod kreską.

W drugim kwartale w segmencie telewizyjnym WP Holding pojawiły się większe pieniądze. Przychody doszły do 1,7 mln zł, czyli były prawie dwa razy wyższe niż w pierwszych trzech miesiącach roku (0,9 mln zł).

To jeszcze nie pozwala jednak na wykazanie zysków z Telewizji WP. Strata EBITDA od kwietnia do czerwca wyniosła 3,9 mln zł i była o zaledwie 100 tys. zł mniejsza niż kwartał wcześniej. Przychody musiałyby być trzy razy wyższe niż w drugim kwartale, żeby zrównoważyć koszty.

bECceSif

- Według planów w czwartym kwartale strata EBITDA ma się już zmniejszyć do 2 mln zł. Wejście TVP Sport HD i innych kanałów na MUX-8 powinno poprawić sytuację wszystkich kanałów na tym multipleksie - powiedział Jacek Świderski, prezes WP Holding na konferencji prasowej.

"W ocenie zarządu ponoszone obecnie nakłady powinny w perspektywie długoterminowej przełożyć się na zwiększenie udziału w rynku, a co za tym idzie wzrost wartości osiąganych przychodów i wzrost rentowności tego segmentu" - czytamy w raporcie kwartalnym.

Oglądalność Telewizji WP w lipcu okazała się rekordowa w jej historii i wyniosła 0,26 proc. widowni w grupie komercyjnej 16-49. W przeciągu ośmiu miesięcy roku średni udział w widowni wyniósł 0,21 proc. Najchętniej oglądanym programem są "Mistrzowie kabaretu" z rekordowym jak dotąd 1,6 proc. oglądalności w grupie 16-49 osiągniętymi 12 czerwca.

Nieco gorsze wyniki od pozostałych trzech kanałów na MUX-8 tłumaczone są nieobecnością Telewizji WP na kanałach satelitarnych. Do oferty nie włączył go Cyfrowy Polsat.

bECceSil
Zobacz także: Zobacz również: W sierpniu w Telewizji WP

Segment online zwiększył zyski

To jednak nie działalność telewizyjna stanowi o kondycji finansowej holdingu WP. Decydujący jest segment online. W drugim kwartale przyniósł profity większe niż rok wcześniej i dużo większe niż w kwartale pierwszym. Od kwietnia do czerwca b.r. zarobił 38,4 mln zł na poziomie EBITDA w porównaniu z 32,7 mln zł rok temu i 24,8 mln zł w pierwszych trzech miesiącach 2017 r.

To dzięki temu zysk netto holdingu wzrósł do 12,8 mln zł z zaledwie 1,6 mln zł w słabym pierwszym kwartale. Rok do roku były jednak niższe o 2,3 proc. a dużo lepszych wyników spodziewali się analitycy. Średnia prognoz z ankiety PAP wskazywała na 14,3 mln zł zysku netto.

bECceSim

Aż połowę przychodów i 40 proc. zysku EBITDA z działalności online daje już działalność e-commerce. W 2018 r. prognozowany jest wzrost udziału do odpowiednio 60 proc. w przychodach i 50 proc. w zyskach EBITDA - powiedział prezes Świderski na konferencji prasowej.

- Łącznie ze wszystkich działalności utrzymaliśmy dwucyfrowy wzrost przychodów, z zachowaniem poziomu ubiegłorocznej EBITDA jako skutkiem planowanych inwestycji w telewizję. To przyzwoite wyniki, niemal w punkt zgodne z oczekiwaniem inwestorów - zauważa Świderski.

Notowania WP Holding w ostatnim roku

bECceSin

Działalność online zwiększyła zyski. Pierwsze miejsce WP miała w poczcie elektronicznej - 9,1 realnych użytkowników w Polsce w porównaniu z 8,4 mln Google.

Większość, bo aż 92,39 proc. przychodów z internetu WP Holding uzyskuje w gotówce, tj. nie barterze. Rok temu ten procent był niższy - 90,67 proc.

bECceSiG
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(51)
double standa...
4 lata temu
Dużo ludzi przeszło z onetu. Poziom jednak pikuje w dół. Upadek będzie bolesny.
pytajnik
4 lata temu
W związku z tym Orłoś wyleci czy zostanie?
Arkadiusz
4 lata temu
8 milionów straty. ....macie. ....puscicie prawdę?
bECceSiH
Witek
4 lata temu
Skoro taka dobra stacja to niech ktos wymieni 2 programy albo seriale które ogląda na tej stacji
as
4 lata temu
Dziwne na Onecie praz Interi nigdzie nie podano tej informacji.
...
Następna strona