Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

WP najsilniejszą marką wśród portali internetowych w Polsce

45
Podziel się

Wirtualna Polska to najsilniejsza marka wśród portali internetowych w Polsce. To wynik badania Top Marka 2018, przeprowadzonego przez magazyn "Press" oraz "Press-Service Monitoring Mediów". W całym badaniu bez podziału na kategorie zwyciężyła natomiast Polska Grupa Energetyczna

WP to najsilniejsza marka spośród wszystkich portali internetowych w Polsce. Na zdjęciu Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.
WP to najsilniejsza marka spośród wszystkich portali internetowych w Polsce. Na zdjęciu Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding. (materiały prasowe)
bCYmIteJ

.

- Top Marka jest unikalnym w skali kraju badaniem, które pozwala analizowanym brandom porównać się nie tylko na tle bezpośredniej konkurencji, ale także szerzej w odniesieniu do innych branż – komentuje Katarzyna Popławska, kierownik działu marketingu i public relations Press-Service Monitoring Mediów.

Na potrzeby raportu przeanalizowano materiały z prasy, internetu i social media opublikowane w okresie od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku – łącznie ponad 52 mln informacji: 1 mln tekstów prasowych, 5 mln internetowych i 46 mln postów w mediach społecznościowych.

bCYmIteL

W ten sposób przebadano 500 marek z 50 branż. Podstawą nowej metodologii jest zastosowanie porównywalnych wskaźników dla wszystkich rodzajów wzmianek, uwzględniających specyfikę prasy, portali internetowych i social media.

Wartością decydującą o miejscu brandu w rankingu jest siła marki – wypadkowa kilku zmiennych świadczących zarówno o liczbie kontaktów odbiorców z marką, jak i jakościowej ocenie komunikatu na jej temat.

bCYmIteR

W badaniu wyselekcjonowano 50 branż najczęściej pojawiających się w mediach. W każdym z sektorów wyłoniono 10 brandów, o których wzmiankowano najwięcej. Pięćdziesięciu najsilniejszym medialnie brandom przyznano tytuł i statuetkę Top Marka 2018. Wśród portali internetowych zwyciężyła strona główna Wirtualnej Polski.

Topową marką całego rankingu, obejmującego 500 brandów, została PGE Polska Grupa Energetyczna. Siłę tej marki wyliczono na 17 948 385 pkt. O jej przewadze nad dwiema kolejnymi markami w badaniu zdecydował wyższy indeks sentymentu. Spółka wyprzedziła TVN, Polsat oraz Mercedesa. Top 5 uzupełniło BMW.

Na trzy kolejne miejsca trafiły tytuły prasowe – "Gazeta Wyborcza”, "Przegląd Sportowy” oraz "Super Express”. Czołową dziesiątkę zamknęły Audi oraz TVP Info.

bCYmIteS

Przekaz na temat brandów został poddany również ocenie jakościowej - pozytywny wydźwięk wzmianek zwiększał siłę medialną marki. Tu najlepsze wyniki osiągnęły Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Super-Pharm oraz Szlachetna Paczka. W dalszej kolejności znalazły się Expo XXI oraz Toyota.

Badanie Top Marka jest wspólnym przedsięwzięciem pomysłodawcy projektu - magazynu "Press" oraz autora metodologii Press-Service Monitoring Mediów, realizowanym od 2007 roku. Pierwsze edycje zawierały analizę publikacji prasowych. W roku 2013 badanie poszerzono o materiały z internetu, a 2 lata później o wzmianki z serwisów społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYmItfm
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(45)
jazon
2 lata temu
W=P OKRZYKNIĘTE NAJBARDZIEJ PROPAGANDOWYM I NIERZETELNYM PORTALEM 2018. BRAWO.
as
2 lata temu
wp przeprowadzała badania na wp heheheheehe
POLSKALEAKS
2 lata temu
,,,TO JAKAŚ KPINA...NIEMIECKI MAINSTREAM...
bCYmItfn
ssss
2 lata temu
Doprawdy,w kłamstwach i manipulacjach jesteście w czubie.
Gość
2 lata temu
WP nakręca mowę nienawiści w Polsce.
Najnowsze komentarze (45)
karol
2 lata temu
chyba wstrzymali prZYjmowanie komentarzy, bo za duzo nieprzychylnych:(
jan
2 lata temu
a gdzie mój komentarz? cudownie zniknął:(
karol
2 lata temu
na niemiecko-szwajcarski onet juz nie zaglądam bo nawet nie mozna bez logowania odpowiadac na ich kłamstwa, z wami bedzie podobnie!!
adam
2 lata temu
wbrew twierdzieniom niektórych to nawet nie niemiecki portal:( a podobnie tendencyjny jak niemieckie, ot taka zagadka
jan
2 lata temu
naprawde wirtualna prawda najsilniejsza?? niemozliwe, kto prowadził badania i za nie płacił???
adolf
2 lata temu
Ja, ja, die besten polnischen virtuellen Nachrichten.
DFG
2 lata temu
ŻYCZĘ OBIEKTYWIZMU !
dajcie spokój
2 lata temu
Drugi portal po Onecie (już tam nawet nie zaglądam) który ma najwięcej nachalnych reklam.
bCYmItff
wikazy
2 lata temu
Niemiecki portal WP to zło dla Polski.Korzystam z poczty wp i zerkając na same tytuły widze jaki to wróg polskości.
cyz
2 lata temu
jakoś dziwny ten ranking, najlepszy portal wp? dobry żart. tvp info dość wysoko? nie wspomnę że ta tabelka jakaś dziwna
ani1
2 lata temu
antypolska do likwidacji
Ewa
2 lata temu
Żeby jeszcze najrzetelniejsza... Przy czym nie twierdzę, że opowiada się po jakiejś stronie politycznej, nie. Chodzi o pisanie artykułów na odwal, z potworkami gramatycznymi, brak znajomości tematu o którym się pisze, zmienianianie znaczeń wypowiedzi ("naukowcy nie wykluczają x" a "naukowcy twierdzą, że x"), nagłówki nie odpowiadające treści, byle zwiększyć "klikalność" itp. Dziś tytuł o odrze w liceum we Wrocławiu a w nim ani słowa o Wrocławiu.
walexy
2 lata temu
... to ,,P" w logotypie to dla mnie ,,D" . D jak Deutschland
takigrześ
2 lata temu
Szkoda tylko że najgłupszym