Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury mundurowych
12.12.2011 08:40

Wraca sprawa reformy emerytur policjantów

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Adam Rapacki zapowiada zmiany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mswia.gov.pl)

Wraca temat reformy emerytalnej służb mundurowych. Rano w Kancelarii Premiera po raz pierwszy od wyborów do rozmów zasiądą przedstawiciele związków zawodowych i szefowie czterech resortów: spraw wewnętrznych, obrony, sprawiedliwości i pracy.

Dokładnie rok i dwa dni temu po raz pierwszy zasiedli do stołu mundurowi związkowcy i strona rządowa. Od tego czasu nie osiągnięto kompromisu, ale rząd jest zdeterminowany do wydłużenia stażu i wieku potrzebnego do przejścia na emeryturę.

- _ Taka jest po prostu konieczność i możliwości finansowe państwa _ - mówi wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Adam Rapacki (na zdj.). Premier wskazał nowy wiek emerytalny dla mundurowych - 55 lat, a staż służby 25 lat.

- _ To jest ważne, natomiast diabeł tkwi w szczegółach - _odpowiada szef związku zawodowego policjantów Antoni Duda. - _ Doprecyzowania wymaga również cały system orzecznictwa rentowego w związku ze służbą z wypadkami, urazami _- dodaje.

Czytaj więcej o reformie emerytur w kraju
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t196923.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;liczy;na;psl;w;sprawie;emerytur,176,0,983472.html) PSL zniweczy zapowiedzi Tuska w sprawie wieku emerytalnego? Premier liczy, że przekona Ludowców. Ci jednak chcą zgłosić w Sejmie poprawki do rządowego projektu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t136268.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/wydluzenie;wieku;emerytalnego;juz;pracujemy;do;siedemdziesiatki,102,0,971622.html) Emerytura w wieku 65 lat? Już teraz to mit Rekordzistami pod względem stażu pracy są prowadzący własny biznes, którzy pozostają aktywni zawodowo nawet po skończeniu siedemdziesiątki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t139152.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;nie;ustapi;w;sprawie;mundurowek,54,0,826678.html) Tusk nie ustąpi w sprawie "mundurówek" Premier przyznał, że rozważany jest pomysł włączenia mundurowych do ZUS.
Tagi: emerytury mundurowych, policja, związek, emerytury, reforma, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz