Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury spadł w maju o ponad punkt

0
Podziel się:

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w maju względem kwietnia spadł o 1,1 pkt. do 142,2 punktu.

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury spadł w maju o ponad punkt
(admy - Fotolia.com)
bELxoKzV

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w maju względem kwietnia spadł o 1,1 pkt. do 142,2 punktu - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Zdaniem BIEC perspektywy wyraźnego ożywienia gospodarki oddalają się. - _ Perspektywy wyraźnego ożywienia gospodarki oddalają się. Pewne nadzieje stwarza fakt, że obecne wartości wskaźnika nie przekroczyły ostatniego lokalnego minimum z października ubiegłego roku, co świadczy o tym, że okres nasilającego się spowolnienia gospodarka ma już za sobą _ - napisano w komunikacie.

Do spadku wskaźnika przyczyniły się cztery składowe, dwie pozostały na niezmienionym poziomie, a dwie działały w kierunku jego wzrostu.

bELxoKzX

- _ Składową, która najsilniej działała w kierunku spadku wskaźnika był znaczny wzrost zapasów wyrobów gotowych w magazynach przedsiębiorstw. Na razie nie należy jednak traktować tego zjawiska jako sygnału spadającej sprzedaży _ - napisano.

- _ Do spadku wskaźnika przyczyniły się również gorsze niż przed miesiącem oceny własnej sytuacji finansowej w firmach oraz pogorszenie ocen ogólnych perspektyw rozwojowych kraju _ - dodano.

_ - Wydajność pracy w sektorze przedsiębiorstw produkcyjnych nie zmieniła się w stosunku do miesiąca poprzedniego i taka tendencja dominuje od początku bieżącego roku _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniunktura w przemyśle. W kwietniu nadal źle W kwietniu nadal przeważają negatywne oceny koniunktury w przemyśle - podał GUS. Ogólny klimat koniunktury w przemyśle kształtuje się, podobnie jak w marcu, na poziomie minus 6.
Wreszcie ożywienie? Wskazują oznaki W marcu widać było dalszą poprawę koniunktury w przemyśle przetwórczym - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.
Niemiecka gospodarka odbija. Nowe dane Indeksy określające koniunkturę w przemyśle i usługach, wyższe od prognoz.
bELxoKAy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)