Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wspólny terminal gazowy państw bałtyckich?

0
Podziel się:

Litwa, Łotwa i Estonia powinny mieć wspólny, potężny terminal gazowy - uważa premier Estonii.

Wspólny terminal gazowy państw bałtyckich?
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

Litwa, Łotwa i Estonia powinny mieć jeden wspólny, potężny terminal gazowy - ocenił premier Estonii Andrus Ansip. Dziś premierzy trzech państw bałtyckich spotkali się w Estonii. Jednym z głównych tematów rozmów była problematyka energetyczna.

_ - Oczywiste jest, że trzy terminale w trzech krajach to za dużo. Powinniśmy połączyć siły, byśmy mogli efektywniej wykorzystać wsparcie unijne, a także pieniądze naszych podatników. Powinniśmy mieć jeden, ale potężny terminal _ - powiedział Ansip.

Premier Litwy Andrius Kubilius w wywiadzie dla radia publicznego Lietuvos Radijas zaznaczył, że _ należy rozmawiać nie tylko o wspólnym terminalu gazowym, ale też o możliwości stworzenia całego kompleksu - wspólnego rynku, połączonego z Polską i Finlandią . - Terminal gazowy, niezależnie czy na Litwie, Łotwie, czy Estonii, nie będzie funkcjonował bez stworzenia rynku _ - powiedział Kubilius.

Litewski rząd zapowiedział, że zamierza do 2014 roku wybudować terminal gazowy o niedużej mocy w Kłajpedzie. Terminal Litwa chce budować z własnych funduszy. Również Łotwa wyraziła chęć budowy terminalu gazowego w porcie w Rydze. Zakłada się, że ma to być terminal o dużej mocy. Strona litewska obawia się, że obiekt ten może być związany z interesami Gazpromu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;chca;korytarza;przez;polske;chodzi;o;gaz,233,0,769001.html) Rosjanie chcą korytarza przez Polskę. Chodzi o gaz Gazprom chce wydać dwa miliardy dolarów na sieć stacji sprzedających gaz ziemny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t92011.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nord;stream;nie;bedzie;przeszkadzal;statkom,192,0,767936.html) Nord Stream nie będzie przeszkadzał statkom? Przedstawiciele spółki twierdzą, że nie ma potrzeby głębszego zakopywania gazociągu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.