Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Współpraca z Chinami nie jest zagrożona"

0
Podziel się:

Sytuacja konsorcjum COVEC związana z kontraktem na budowę A2 nie powinna mieć wpływu na inne projekty gospodarcze pomiędzy Polską, a Chinami - uważa ambasador RP w Chinach Tadeusz Chomicki.

"Współpraca z Chinami nie jest zagrożona"
(Baxternator/iStockphoto)

W stoczni w chińskim mieście Dalian ambasador Chomicki uczestniczył dziś w uroczystości chrztu statku MS Kraszewski, który jest najnowszą jednostką Polsko-Chińskiego Towarzystwa Okrętowego _ Chipolbrok _.

Tadeusz Chomicki zwrócił uwagę, że zarówno firmy z Polski operujące na rynku chińskim, jak i chińskie w Polsce nie powinny ponosić konsekwencji ewentualnego zerwania kontraktu na A2 przez konsorcjum COVEC.

_ - Byłoby bardzo niedobrze, gdyby konsekwencje sytuacji wokół firmy COVEC ponosiły inne firmy czy to chińskie, czy polskie działające w obszarze współpracy gospodarczej _ - powiedział ambasador Chomicki. Dodał, że wydarzenia ostatniego tygodnia nie mają wpływu na uroczystości z okazji 60.lecia polsko-chińskiej spółki _ Chipolbrok _. Według pierwotnych planów miał w nich jednak uczestniczyć minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. W jego zastępstwie do Chin pojechała minister Anna Wypych-Namiotko.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t46898.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;roboty;na;a2;rusza;z;koncem;lipca,215,0,850135.html) Tusk: Roboty na A2 ruszą z końcem lipca Poszukiwany jest wykonawca, który za _ rozsądne pieniądze _ dokończy budowę autostrady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t133527.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinczycy;wyleca;z;budowy;a2;i;zaplaca;740;mln;zl,92,0,848732.html) Chińczycy wylecą z budowy A2 i zapłacą 740 mln zł? Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecyduje co dalej z budową autostrady A2.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t20053.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grabarczyk;na;urlop;nie;leci;do;chin,93,0,847709.html) Grabarczyk na urlop? Nie leci do Chin Minister Infrastruktury odwołał swoją, zaplanowaną na przyszły tydzień, wizytę w państwie środka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)