Notowania

Wyborcza debata? Tylko z tym, kogo naprawdę kocham!

Polityka to miks filmów Pasikowskiego i Allena - pisze Bartosz Chochołowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*To całkiem nową jakość debaty politycznej, a nawet dwie nowe jakości: mamy debaty o tym, kto z kim debatować nie będzie i kto z kim bardziej nie będzie. Drugi rodzaj, który cenię szczególnie, to debata z samym sobą. *

Mój teść, któremu zdarza się czasem myśleć na głos, zagadnięty, co mówił, odpowiada, że jak spotyka interesującą osobę, to lubi z nią zamienić kilka zdań.

Nową jakość, debatowanie z samym sobą, wprowadził Jarosław Kaczyński. Zapewne - analogicznie jak mój teść - doszedł do wniosku, że skoro spotkał rywala godnego siebie, to warto było wpaść do studia telewizyjnego i zamienić z nim kilka zdań.

**PRZECZYTAJ WYWIAD Z KAZIMIERZEM KIKIEM [

]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/to;jest;strategiczny;blad;platformy,56,0,903480.html )**To strategiczny błąd Platformy

Pozazdrościł mu premier, który podebatował sobie ze sobą u Tomasza Lisa. Co prawda miał mieć antagonistów, ale odwołali swoją wizytę. Są dwie opcje - nikt nie chciał psuć przedstawienia Donaldowi Tuskowi, albo nikt go nie lubi i powiedzieli mu, jak Franc Mauer pewnej złej kobiecie: _ Nie chce mi się z tobą gadać _.

Nie miałem okazji poznać premiera osobiście i trudno mi stwierdzić, czy jest aż tak antypatyczny, żeby unikać go nawet wtedy, kiedy TV daje możliwość dotarcia do wyborców w czasie kampanii. Teraz z niecierpliwością czekam na debatę Pawlak vs Pawlak i Napieralski vs Napieralski.

Takie debaty mają swoją zaletę - politycy się nie kłócą ze sobą. Tyle narzekania na brak kultury, niski poziom, a tu jest rozwiązania: nie wpuszczać do studia więcej niż jednego i poziom życia politycznego diametralnie wzrośnie.

Obserwując tę nową jakość w polityce, przypomina mi się stary film Woody'ego Allena, w którym to główny bohater grany przez reżysera wyjaśnia, dlaczego tak ceni sobie onanizm: _ Robię to z osobą, którą naprawdę kocham _.

Naszym politykom najwyraźniej też jest tak dobrze.

Przeczytaj więcej o debatach:
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;nie;przyjdzie;do;programu;tomasza;lisa,203,0,903627.html) Pawlak też zrezygnował z debaty z Tuskiem Wcześniej na spotkanie w programie Tomasza Lisa nie zgodzili się Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t155447.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;w;polscacie;chce;przykryc;debate,102,0,901734.html) Prezes PiS dokonał wyboru. Zamiast debaty... Ani Jarosław Kaczyński, ani żaden z polityków jego partii nie chce rozmawiać z konkurentami na nie swoich warunkach.

Autor felietonu jest dziennikarzem, zastępcą redaktora naczelnego Money.pl

Tagi: wybory 2011, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz