Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory parlamentarne 2015. Balcerowicz może wesprzeć ruch Ryszarda Petru

0
Podziel się:

Jeśli stowarzyszenie Nowoczesna.pl wystawi listy w wyborach parlamentarnych, być może wesprze je były szef Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Wybory parlamentarne 2015. Balcerowicz może wesprzeć ruch Ryszarda Petru
(Michal Dyjuk/REPORTER)
bELavugl

Kandydować nie będzie, ale możliwe, że wesprze nowy ruch. Leszek Balcerowicz (na zdjęciu) nie wyklucza poparcia dla stowarzyszenia Nowoczesna.pl Ryszarda Petru, jeśli wystawi ono listy w wyborach parlamentarnych.

Balcerowicz mówił w radiowej Jedynce, że sam nie zamierza kandydować na żadne stanowiska wybieralne. Dodał jednak, że może poprzeć ruch, który sprzyjałby reformom.

- Polsce potrzeba więcej wolności gospodarczej w ramach dobrego prawa - mówił. Jeśli grupa młodych powołałaby taki ruch "potrzebny Polsce" i byłby on silny programowo i organizacyjnie, to Balcerowicz zastanowiłby się jak mu pomóc.

bELavugn

Leszek Balcerowicz podkreślił, że Ryszarda Petru zna od dawna. Kiedyś Petru był jego studentem, później współpracował z nim, gdy był ministrem finansów w rządzie Jerzego Buzka.

Dla Balcerowicza idealnym scenariuszem byłby powrót Platformy Obywatelskiej do programu reform. Jeśli do tego nie dojdzie, to w grę mogą wchodzić "inne rozwiązania" - mówił.

Leszek Balcerowicz mówi o najgorszym wyborczym scenariuszu dla Polski: Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

bELavugt
bELavugO
KOMENTARZE
(0)