Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory do Europarlamentu. Kaczyński: państwo nie może traktować rodziny jak skarbonki

0
Podziel się:

- Państwo musi skończyć z polityką, która jest przeciw rodzinie, a polega na traktowaniu rodziny jak skarbonki, z której ciągnie się środki na niezdarne funkcjonowanie państwa - powiedział prezes PiS.

Wybory do Europarlamentu. Kaczyński: państwo nie może traktować rodziny jak skarbonki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfYvnIR

Należy skończyć z traktowaniem rodziny jak skarbonki, z której wyciąga się środki na niezdarne funkcjonowanie państwa - przekonywał dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak mówił, ostatnie lata są dla polskich rodzin czasem wyjątkowo trudnym.

_ Chodzi o rodzinę, która składa się z kobiety, mężczyzny i dzieci, chodzi o rodzinę w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, chodzi też o to, żeby chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci. To są graniczne warunki normalności _ - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej w Rembertowie.

Przekonywał, że państwo musi _ skończyć z polityką, która jest przeciw rodzinie _, a polega na traktowaniu rodziny jak _ skarbonki, z której ciągnie się środki na niezdarne funkcjonowanie państwa _.

bFfYvnIT

Kaczyński przekonywał, że ostatnie lata są dla polskich rodzin czasem wyjątkowo trudnym, bo charakteryzującym się wysokim bezrobociem, emigracją, ale też _ pracą ponad siły, która zabija możliwość funkcjonowania w rodzinie _.

Jego zdaniem, praca powinna być tak zorganizowana, aby pozostawał czas dla rodziny. _ Rodzina może funkcjonować wtedy, kiedy rodzice mają czas dla swoich dzieci, mają czas dla rodziny _ - podkreślił Kaczyński.

Jak dodał, te dwa zjawiska - z jednej strony wysokie bezrobocie, a z drugiej praca ponad siły - tworzą _ syndrom niesłychanie niebezpieczny dla polskich rodzin, dla polskiej przyszłości _. _ Zdecydowanie trzeba z tym kończyć _ - apelował Kaczyński.

Kaczyński przekonywał, że rządy PiS były _ dobrym czasem dla rodzin _, bo - jak mówił - powstało wówczas milion trzysta tysięcy miejsc pracy, spadło bezrobocie oraz podatki.

bFfYvnIZ

Prezes PiS powtórzył propozycje jego partii dotyczące polityki prorodzinnej - bezpłatne przedszkola, zerowy VAT na wyroby dla dzieci, lekarskie gabinety szkolne, przywrócenie stołówek w szkołach. _ Mamy też program 500 złotych na dziecko, program który może być oparty o środki z Unii Europejskiej _ - zaznaczył.

_ Musi przyjść czas dla rodziny, musi przyjść czas, że będziemy umacniać rodzinę, bo to jest umacnianie nas wszystkich, umacnianie wspólnoty, umacnianie Polski _ - przekonywał prezes PiS.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfYvnJu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)