Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w afganistanie
23.10.2013 06:20

Wybory w Afganistanie. Odrzucono 16 z 26 kandydatów na prezydenta

Szef komisji Ahmad Jusuf Nuristani powiedział, że odrzuceni kandydaci mają 20 dni na odwołanie się od decyzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Komisja wyborcza Afganistanu zdyskwalifikowała 16 z 26 kandydatów przed wyborami prezydenckimi, które mają się odbyć w kwietniu przyszłego roku i wyłonić następcę Hamida Karzaja. Kandydatura żadnego z głównych pretendentów nie została odrzucona.

Jak poinformowano, 16 kandydatów wyeliminowano, ponieważ przedstawili oni niewłaściwe dokumenty, nie zebrali wystarczającej liczby podpisów w każdej prowincji lub w inny sposób nie dopełnili procedur.

Szef komisji Ahmad Jusuf Nuristani powiedział, że odrzuceni kandydaci mają 20 dni na odwołanie się od decyzji. Ostateczna lista kandydatów ma być znana 16 listopada.

Wśród 10 pretendentów, których zgłoszenia zaakceptowano, są kandydaci uważani za faworytów, w tym brat obecnego szefa państwa Hamida Karzaja, Kajum Karzaj, były minister spraw zagranicznych Abdullah i były minister finansów Aszraf Ghani.

Urzędujący prezydent nie może ponownie ubiegać się o stanowisko, ponieważ afgańska konstytucja ogranicza liczbę kadencji do dwóch.

Będą to trzecie wybory na najwyższy urząd w kraju od obalenia reżimu talibów w 2001 roku. Jednocześnie odbędą się wybory do rad 34 prowincji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory w afganistanie, karzaj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz