Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w gruzji
02.10.2012 06:11

Wybory w Gruzji. Partia Saakaszwilego blisko utraty władzy

Według komisji wyborczej rządzący krajem od 2004 roku Zjednoczony Ruch Narodowy otrzymał tylko niecałe 38 proc. poparcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Kolejne cząstkowe wyniki wyborów w Gruzji potwierdzają zwycięstwo opozycyjnej koalicji Gruzińskie Marzenie. Jak podała na swej stronie internetowej Centralna Komisja Wyborcza, ugrupowanie to zdobyło 57,62 proc. głosów. *

Zjednoczony Ruch Narodowy prezydenta Micheila Saakaszwilego otrzymał 37,9 proc. głosów. Wyniki te Centralna Komisja Wyborcza podała po przeliczeniu głosów z 7,62 proc. lokali wyborczych.

Dane te dotyczą jednak tylko głosowania w proporcjonalnej części wyborów, w której wybieranych jest 77 ze 150 parlamentarzystów. Pozostałych posłów wybiera się w systemie większościowym. Informacje o wynikach w tej części nie są na razie znane i dopiero ich opublikowanie przesądzi ostatecznie o podziale mandatów w nowym parlamencie.

Zjednoczony Ruch Narodowy sprawuje władzę w Gruzji od 2004 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze takie wybory w Gruzji. Kto wygra? Gruziński miliarder Bidzina Iwaniszwili, główny rywal Saakaszwilego, nie skorzystał z prawa głosu w wyborach parlamentarnych, co było symbolicznym aktem protestu przeciwko wielokrotnemu zmienianiu konstytucji kraju.
Saakaszwili ma kłopoty. Atakuje opozycję Władze Gruzji oskarżyły partię opozycyjną o próbę przekupienia policjantów. Mieli oni publicznie podać się do dymisji w związku z niedawnym skandalem z torturowaniem więźniów.
Spada poparcie dla miliardera. Kto wygra? Październikowe wybory mogą okazać się jednymi z najważniejszych w najnowszej historii tego kraju.
Tagi: wybory w gruzji, gruzja, wybory, saakaszwili, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz