Notowania

wybory w po
01.08.2013 19:07

Wybory w PO. "Gdy zostanę szefem Platformy, zdemokratyzuję partię"

Chciałbym, żebyśmy z powrotem byli partią zdecydowanie rozszerzającą wolność gospodarczą, a nie podnoszącą podatki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Jarosław Gowin (na zdj.) zapowiedział, że jeśli zostanie szefem PO, to ją zdemokratyzuje. Przekonywał, że listy kandydatów w wyborach samorządowych i parlamentarnych powinny być ustalane na szczeblu regionalnym, a nie narzucane przez centralę.

Gowin, który spotkał się z działaczami śląskiej PO, opowiedział się też za tym, by przewodniczący partyjnych organizacji regionalnych i powiatowych byli wybierani w głosowaniu bezpośrednim.

Zapowiedział ponadto, że jeżeli wygra, doprowadzi do zdecydowanej zmiany polityki rządu. Opowiedział się przeciw podnoszeniu podatków, likwidacji progów ostrożnościowych i _ nasyłaniu na przedsiębiorców niekończących się kontroli _. Swój program gospodarczy - jak mówił - opiera na małych i średnich przedsiębiorstwach, których rozwój należy - jego zdaniem - zdecydowanie wspierać.

Zarazem wyraził żal, że jego - ogłoszony dzisiaj - program _ nie został rozesłany do członków PO _. Mimo - jak mówił - że dostarczył go do biura krajowego PO w środę. Program _ Przedsiębiorczość-Rodzina-Obywatelskość _ liczy kilkanaście stron. Przewiduje m.in.: urlopy macierzyńskie dla kobiet na _ umowach śmieciowych _, studentek i bezrobotnych, bony wychowawcze, Kartę Praw Podatnika, ordynację mieszaną w wyborach do Sejmu.

Polityk zapowiedział intensywną kampanię w internecie. - _ Już wkrótce wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć różnicę między mną a Donaldem Tuskiem, czeka w internecie pewna niespodzianka. Na mojej stronie będzie akcja, która pokaże, co Donald Tusk mówił w przeszłości, co mówi teraz i co ja proponuję - _ zapowiedział.

_ - Rozumiem, że jemu dużo łatwiej bronić się przed krytyką wysuwaną z pozycji PiS niż krytyką, którą ja formułuję w oparciu o program Platformy _ - mówił, nawiązując do kwestii postulowanej przez siebie debaty kandydatów na szefa PO.

_ _

Wskazał, że nie jest zaskoczony unikaniem tej debaty przez premiera. Dodał, że zarzuca Donaldowi Tuskowi odejście od programu, od korzeni.

_ - _ Chciałbym, żebyśmy z powrotem byli partią zdecydowanie rozszerzającą wolność gospodarczą, a nie podnoszącą podatki _ - mówił. -_ W sprawach moralnych PO powinna być partią zdroworozsądkowo-konserwatywną. Nie partią, która realizuje jakieś zagraniczne nowinki w rodzaju paramałżeństw homoseksualnych - _mówił były minister sprawiedliwości. _

Gowin zapowiedział, że w ramach kampanii zamierza w piątek spotkać się z mieszkańcami Gliwic i Zabrza, a w sobotę na Mazowszu z Młodymi Demokratami; odwiedzi powiat Maków Mazowiecki.

W spotkaniu w Katowicach uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Ponieważ rozpoczynało się ono o godz. 17, rozpoczęto je minutą ciszy dla uczczenia pamięci uczestników powstania warszawskiego.

_ Czytaj więcej w Money.pl [ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t278255.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;po;gowin;oglosil;swoj;program,34,0,1356322.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gowin ogłosił program. Jakie ma pomysły? Bony wychowawcze, urlopy macierzyńskie dla kobiet na umowach śmieciowych i ordynacja mieszana w wyborach do Sejmu. To postulaty z programu kandydata na szefa PO. [ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t132221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/tusk;udaje;lagodnego;ale;jeszcze;pokaze;wilcze;zeby,37,0,1353509.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tusk udaje łagodnego, ale jeszcze pokaże wilcze zęby Poseł Gowin dostanie srogą karę - przewiduje Bartosz Wawryszuk. [ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t135935.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/halicki;za;duzo;jest;jaroslawa;gowina;poza;po,139,0,1354635.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Halicki: Za dużo jest Jarosława Gowina poza PO Poseł Platformy przekonuje, że były minister powinien szukać miejsca wewnątrz partii. _

Tagi: wybory w po, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz