Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Wybory w USA. Polonijni zwolennicy Obamy integrują się i agitują

0
Podziel się:

Komitet ma mobilizować do głosowania na prezydenta elektorat w takich stanach jak Illinois, Pensylwania, Floryda i Ohio, gdzie mieszka szczególnie dużo wyborców o polskich korzeniach.

Wybory w USA. Polonijni zwolennicy Obamy integrują się i agitują
(PAP/EPA)
bEJragol

Narodowy Komitet Liderów Polonijnych utworzyli Amerykanie polskiego pochodzenia popierający w tegorocznych wyborach prezydenta Baracka Obamę. Komitet zrzesza demokratycznych członków Kongresu i działaczy politycznych.

Komitet ma mobilizować do głosowania na prezydenta elektorat w takich stanach jak Illinois, Pensylwania, Floryda i Ohio, gdzie mieszka szczególnie dużo wyborców o polskich korzeniach. Floryda i Ohio to _ swing states _, czyli stany wahające się między Obamą a jego republikańskim przeciwnikiem Mittem Romneyem.

_ Wybór jest oczywisty. () Prezydent Obama wykonał świetną robotę w nadzwyczajnych warunkach. Wybrany na drugą kadencję, będzie kontynuował postęp i przywróci wszystkim Amerykanom wiarę w nasze tradycyjne wartości: wolność, sprawiedliwość i dążenie do szczęścia dla wszystkich _ - oświadczyła przedstawicielka komitetu Marylin Piórepk.

bEJragon

Przypomniała ona, że Obama uratował przemysł samochodowy przed bankructwem i przeforsował reformę systemu ochrony zdrowia, która ma zapewnić wszystkim Amerykanom ubezpieczenia medyczne.

W skład komitetu wchodzą m.in.: senator Barbara Mikulski, członkowie Izby Reprezentantów Marcy Kaptur, John Dingell, Daniel Lipinski i Paul Kanjorski, była sekretarz stanu w Connecticut Susan Bysiewicz i przewodnicząca związku emerytów Barbara Easterling.

Według spisu powszechnego, niecałe 10 milionów Amerykanów ma polskie pochodzenie. W Ohio i na Florydzie mieszka po około pół miliona _ polskich Amerykanów _.

Czytaj więcej o wyborach w USA w Money.pl
Obama zagłosuje już dziś. Tylko on tak może? W 2008 roku około 1/3 Amerykanów oddało swoje głosy w ramach _ wczesnego głosowania _.
Znany republikanin zagłosuje za Obamą Powell powiedział, że wahał się długo, ale po obejrzeniu ostatniej debaty telewizyjnej w Boca Raton w poniedziałek zdecydował się, że będzie głosował na Obamę.
Różnica jest na granicy błędu statystycznego Associated Press przyznaje, że różnica między kandydatami do Białego Domu na 12 dni przed wyborami mieści się w granicach błędu statystycznego.
bEJragoO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)