Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory we Francji. Nicolas Sarkozy ma pomysł na wygraną

0
Podziel się:

- Czuję wznoszącą falę - powiedział obecny prezydent Francji w najnowszym wywiadzie.

Wybory we Francji. Nicolas Sarkozy ma pomysł na wygraną
(PAP/EPA)

Obecny prezydent deklaruje wiarę w zwycięstwo w wyborach prezydenckich i proponuje zorganizowanie dwóch telewizyjnych debat kandydatów między pierwszą, a drugą turą głosowania we Francji.

Ubiegający się o reelekcję Sarkozy manifestuje wiarę w skuteczność swej kampanii, którą uważa za bardziej dynamiczną niż w poprzednich wyborach. _ - Czuję wznoszącą falę _ - powiedział prezydent w wywiadzie opublikowanym dziś w _ Le Journal du dimanche _.

Sarkozy odrzucił propozycję zorganizowania debaty przedwyborczej wszystkich dziesięciu kandydatów - przypomina francuski portal informacyjny _ 20minutes.fr _. W wywiadzie dla _ Le Journal du dimanche _ proponuje jednak telewizyjną konfrontację dwóch faworytów wyłonionych po pierwszej turze wyborów. - _ Nie można uczestniczyć w finale, jeśli nie wzięło się udziału w półfinałach, taka jest reguła gry! _ - argumentuje prezydent.

Sarkozy kontynuuje też ataki na swego głównego adwersarza, zarzucając kandydatowi socjalistów Francois Hollande'owi, że jest _ zakładnikiem _ różnych frakcji swej partii, a w swej kampanii wyborczej zwraca się tylko do zwolenników lewicy.

Prezydent - wedle swej własnej oceny - jest tymczasem otwarty i _ mówi do wszystkich Francuzów, zwłaszcza zaś do tej milczącej większości, która tak mało może powiedzieć w normalnych sytuacjach i która odnosi często wrażenie, że nie jest słyszana _ - cytuje _ Le Journal du dimanche _.

_ 20minutes.fr _ komentując opublikowany dziś wywiad zwraca uwagę, że Sarkozy skupił się teraz głównie w swej kampanii na atakach na socjalistów, wypominając im nawet, że jeszcze niedawno chcieli zewrzeć szeregi za swym prezydenckim faworytem, byłym szefem MFW Dominique'iem Strauss-Kahnem, który obecnie boryka się z obyczajowymi skandalami i procesami o stręczycielstwo.

_ - Ostatnie dwa tygodnie przed wyborami będą wyjątkowo burzliwe _ - prognozuje _ 20minutes.fr. _Według najnowszych sondaży Sarkozy wyprzedza Hollande'a w pierwszej turze wyborów (22 kwietnia), lecz ma spore szanse przegrać z nim w drugiej (6 maja).

Czytaj więcej w Money.pl
Francja pójdzie w ślady Grecji jeśli... Prezydent przestrzega, że wybór jego socjalistycznego rywala zgotuje Francji los Grecji lub Hiszpanii.
Sarkozy przegra wybory? Oto dowody W drugiej i definitywnej rundzie, jak wynikałoby z sondażu, kandydat konserwatywny zdobędzie 46 proc., wobec 54 proc. uzyskanych przez socjalistę.
Wskazali, kto powinien rządzić Francją Socjalista jest zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)