Notowania

nowy jork
13.03.2014 17:02

Wybuch w Nowym Jorku. Wzrasta liczba ofiar

Ratownicy przeszukują ruiny, posługując się kamerami noktowizyjnymi, które pomagają zlokalizować zarówno ciała, jak i niewygaszone do końca skupiska żaru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowej eksplozji i pożaru budynku w nowojorskim Harlemie. Ponad 60 osób jest rannych. Bilans ofiar może wzrosnąć; w czwartek ekipy ratunkowe nadal przeszukiwały gruzy. Wybuch nastąpił wskutek wycieku gazu.

W następstwie wybuchu zniszczeniu uległy dwa budynki. Ratownicy przeszukują ruiny, posługując się kamerami noktowizyjnymi, które pomagają zlokalizować zarówno ciała, jak i niewygaszone do końca skupiska żaru.

Jak podała agencja Associated Press, w ostatnich tygodniach mieszkańcy budynku narzekali na zapach gazu, który był _ nie do zniesienia _.

Ekipy ratunkowe dopiero w środę pod wieczór rozpoczęły przeszukiwanie gruzów w celu wydobycia ewentualnych ocalałych, gdyż praktycznie przez większość dnia strażacy gasili pożar.

Straż pożarna podała, że tuż po godz. 9.30 (15.30 czasu polskiego) w środę dostała aż pięć wezwań; eksplozję odczuli mieszkańcy kilku budynków, na miejsce wysłano 39 jednostek gaśniczych.

Przez jakiś czas nad miejscem eksplozji unosiła się gigantyczna chmura dymu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nowy jork, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz