Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wycinka drzew do poprawy. Prezes PiS przyznaje: doszło do nadużyć

212
Podziel się

- Wycinane są drzewa czy całe zespoły drzew, które w żadnym wypadku nie powinny być wycinane. Po prostu doszło tutaj do nadużyć, popełniono błąd - przyznaje Kaczyński.

Wycinka drzew do poprawy. Prezes PiS przyznaje: doszło do nadużyć
(Money/Izabela Trzaska)
bDocsFwB

Sądzę, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie uchwalona nowelizacja o ochronie przyrody dotycząca wycinki drzew - zapowiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. W tej sprawie będę bardzo zdecydowany - podkreślił.

Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w przyszłym tygodniu, w dniach 22-24 marca.

Projektem noweli miał się zająć Sejm na posiedzeniu w zeszłym tygodniu, jednak do tego nie doszło, bo - jak wyjaśniał poseł wnioskodawca Wojciech Skurkiewicz (PiS) - przepisy wymagają doprecyzowania.

bDocsFwD

- Co do niedopracowania - problem jest rzeczywiście trudny, bo z jednej strony właściciele domów, ogrodów, posesji bardzo cieszą się z tego, że nie muszą zabiegać miesiącami, a często i dłużej, i płacić za to, żeby móc wyciąć jedno drzewo. A z drugiej strony mamy też do czynienia z nadużyciami i to bardzo drastycznymi - zaznaczył prezes PiS.

- Ci, którzy mówili, że dzieje się coś złego, mieli całkowitą rację. Starodrzewy są wycinane, wycinane są drzewa czy całe zespoły drzew, które w żadnym wypadku nie powinny być wycinane. Po prostu doszło tutaj do nadużyć, popełniono błąd - powiedział Kaczyński.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Przepisy ustawy wzbudziły społeczne protesty.

Przygotowany przez PiS projekt noweli tej ustawy zakłada, że jeśli na nieruchomości zostaną usunięte drzewa, właściciel przez pięć lat nie będzie mógł jej zbyć na rzecz podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. Zakłada też kary administracyjne, jeżeli osoba fizyczna nie dotrzyma tego zakazu.

bDocsFwJ
bDocsFxe
kraj
ekologia
Źródło:
KOMENTARZE
(212)
Olo
4 lata temu
PiS zrobił dobrze klerowi i ich deweloperom
Blablacz
4 lata temu
Ciekawe czy ojciec Tadeusz zdazyl wyciac co trzeba bo ta ustawa byla pewno pod Jego potrzeby
antek
4 lata temu
Nie bądźcie naiwni . Ta ustawa powstała po to by ktoś mógł wyciąć drzewa w miejscach gdzie nie byłoby to możliwe . Drzewa z tych działek zniknęły . Ktoś zrobił interes i furtka się zamknie . Pewnie do momentu , aż jakiś koleś rządzących znów będzie potrzebował coś wyciąć .
bDocsFxf
Vega
4 lata temu
I co z tego?Czy będą wyciągnięte konsekwencje finansowe w stosunku do posłów głosujących za ustawą w Sali Kolumnowej?Te słupy nawet nie wiedzą co podpisują!!!!!Wszystkie ustawy pis do kosza nawet ta 500+,ponieważ matka,która pracuje i sama wychowuje dziecko nie dostała a patologia czy bogaci już tak.Poza tym ,ten kto wysyła szerokim strumieniem pieniądze do rydzyka powinien sponsotować z własnej kieszeni a nie publicznych pieniędzy.Zlikwidować proszę fundusz kościelny.Wierni niech sami opłacają zachcianki swoich księży.
vv
4 lata temu
Jednak cymbał..
...
Następna strona