Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
27.02.2017 09:24

PiS poprawi ustawę o wycince drzew. Padła data kiedy

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS)

Jacek Sasin (PiS) zadeklarował, że na następnym posiedzeniu Sejm zajmie się ustawą dotyczącą wycinki drzew. Jednocześnie zapowiedział, że nie ma możliwości, aby powrócić do poprzednio obowiązujących przepisów. Przyznał jednak, że należy usunąć lukę, która nie zabezpiecza przed wycinaniem drzew na terenie prywatnym, a potem sprzedażą działki deweloperowi. "To musimy uregulować" - stwierdził.

"Takie jest założenie, taka jest ze strony PiS deklaracja, że na następnym posiedzeniu Sejmu ta sprawa stanie" - podkreślił Sasin pytany w radiowej Trójce o szanse uchwalenia ustawy ws. wycinki drzew.

"Natomiast w tej chwili mogę to powiedzieć: nie ma takiej możliwości, aby spełnić oczekiwania części opozycji - mówię tu o PO - aby powrócić do starych przepisów. Te stare przepisy to nie były przepisy, które były dobrymi przepisami" - podkreślił polityk.

"Chciałbym jednak obnażyć fałszywość działań PO. Platforma - posłowie i senatorowie - ochoczo popierali ten projekt, który został w grudniu przyjęty. To, że dziś PO jest tak twardą przeciwniczką tego projektu, tak mocno go atakuje, pokazuje, że nie ma tutaj czystego sumienia. Ten pomysł powrotu do starych przepisów jest złym pomysłem. Trzeba poprawić to prawo, które jest, ale nie można takiej biegunki prawnej robić" - zaznaczył poseł PiS.

Jak zaznaczył, obecna ustawa "absolutnie nie pozwala na przemysłową wycinkę drzew". "To są nieprawdy, kłamstwa, które opozycja dla własnych celów kolportuje. Ustawa wymaga poprawienia, ale nie możemy robić tak, że co dwa tygodnie będziemy zmieniali prawo w tym zakresie, a to proponowała opozycja" - dodał Sasin.

"Ważne by opozycja także uderzyła się we własne piersi" - powiedział polityk. "Pamiętamy jakie kontrowersje budziła wycinka starych drzew przy Pałacu Krasińskich. Było to działanie zainicjowane przez warszawski ratusz. Dziś ratusz, który atakuje tę ustawę zachowuje się w sposób niezwykle fałszywy" - podkreślił polityk PiS.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Nowe przepisy wzbudziły społeczne protesty. W miniony poniedziałek szef PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii poinformował, że przepisy te będą zmienione. Więcej czytaj tutaj.

PO złożyła w Sejmie projekt, który zakłada powrót do zasady, że to gmina wyraża zgodę na wycinkę drzew.

Tagi: kraj, ekologia, sejm, partie, pap, pis, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2017

r.narcilloopozycja jest gotowa odgryść sobie nogę byle tylko dobiec do koryta...

27-02-2017

bodekCo ten facet pieprzy tu na Pomorzu tak tna drzewa ze dzien i noc pracuja pily i tna ile sie da aby do 1 marca jak najwiecej bo potem okres ochronny … Czytaj całość

27-02-2017

MMMMMMOJ ROBACZKI - GŁUPOTA GONI DURNOTĘ. POSTARAJCIE SIĘ SPOTKAC Z ROZUMEM BO JAK NA RAZIE TO MOCNO SIĘ MIJACIE :) PREZYDENT I TAK PODPISZE - NAWIET … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (94)