Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

PiS poprawi ustawę o wycince drzew. Padła data kiedy

94
Podziel się:
PiS poprawi ustawę o wycince drzew. Padła data kiedy
(Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS)

Jacek Sasin (PiS) zadeklarował, że na następnym posiedzeniu Sejm zajmie się ustawą dotyczącą wycinki drzew. Jednocześnie zapowiedział, że nie ma możliwości, aby powrócić do poprzednio obowiązujących przepisów. Przyznał jednak, że należy usunąć lukę, która nie zabezpiecza przed wycinaniem drzew na terenie prywatnym, a potem sprzedażą działki deweloperowi. "To musimy uregulować" - stwierdził.

"Takie jest założenie, taka jest ze strony PiS deklaracja, że na następnym posiedzeniu Sejmu ta sprawa stanie" - podkreślił Sasin pytany w radiowej Trójce o szanse uchwalenia ustawy ws. wycinki drzew.

"Natomiast w tej chwili mogę to powiedzieć: nie ma takiej możliwości, aby spełnić oczekiwania części opozycji - mówię tu o PO - aby powrócić do starych przepisów. Te stare przepisy to nie były przepisy, które były dobrymi przepisami" - podkreślił polityk.

"Chciałbym jednak obnażyć fałszywość działań PO. Platforma - posłowie i senatorowie - ochoczo popierali ten projekt, który został w grudniu przyjęty. To, że dziś PO jest tak twardą przeciwniczką tego projektu, tak mocno go atakuje, pokazuje, że nie ma tutaj czystego sumienia. Ten pomysł powrotu do starych przepisów jest złym pomysłem. Trzeba poprawić to prawo, które jest, ale nie można takiej biegunki prawnej robić" - zaznaczył poseł PiS.

Jak zaznaczył, obecna ustawa "absolutnie nie pozwala na przemysłową wycinkę drzew". "To są nieprawdy, kłamstwa, które opozycja dla własnych celów kolportuje. Ustawa wymaga poprawienia, ale nie możemy robić tak, że co dwa tygodnie będziemy zmieniali prawo w tym zakresie, a to proponowała opozycja" - dodał Sasin.

"Ważne by opozycja także uderzyła się we własne piersi" - powiedział polityk. "Pamiętamy jakie kontrowersje budziła wycinka starych drzew przy Pałacu Krasińskich. Było to działanie zainicjowane przez warszawski ratusz. Dziś ratusz, który atakuje tę ustawę zachowuje się w sposób niezwykle fałszywy" - podkreślił polityk PiS.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Nowe przepisy wzbudziły społeczne protesty. W miniony poniedziałek szef PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii poinformował, że przepisy te będą zmienione. Więcej czytaj tutaj.

PO złożyła w Sejmie projekt, który zakłada powrót do zasady, że to gmina wyraża zgodę na wycinkę drzew.

kraj
ekologia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(94)
NIK
7 lat temu
OPOZYCJO .OBUDŻ SIĘ ALBO ODEJDŻ!!!!!!!!!!!!!!!
salix207
7 lat temu
Mistrzu dezinformacji! proszę jeszcze tylko o poradę, jak przywrócić do życia wycięte i przerobione na parkiety i boazerie w waszych willach wieloletnie drzewa. Żałosny, pisowski krzyk przed wyborami samorządowymi.
Ada
7 lat temu
Nie rozumiem płace podadki i powinam mieć prawo usówać na swojej posesi drzewa co innego tereny państwowe ale co moje to nie państwowe
Eko
7 lat temu
Błędne poprzednie ustawy doprowadziły do usunięcia drzew które przeszkadzały. W Polsce sadzi się wiele drzew. Utrudniając ich wycinki hamujemy ich nasadzenia
h2o
7 lat temu
ta ustawa to fragment większej układanki znanej jako "dobra zmiana"; taki gest pisowskiej bandy wobec kolejnej grupy społecznej (oficjalnie znienawidzonej, będącej częścią tzw. układu), która musiała coś dostać od pis żeby zrozumiała, że teraz to pis rozdaje przywileje i kto się połapie ten może się załapie w przyszłości - najzwyklejsza korupcja polityczna, dokładnie taka sama jak 500+ i jej podobne... komisja sejmowa w tej sprawie w tym parlamencie na pewno nie powstanie... ale kto wie może kiedyś w przyszłości
...
Następna strona