Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wydano ponad 60 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego

0
Podziel się:

W dwóch przypadkach wykonano wiercenia.

Wydano ponad 60 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego
(KellyBoreson/iStockphoto)

Resort Środowiska wydał już 62 koncesję na poszukiwanie złóż gazu łupkowego. Główny Geolog Kraju Henryk Jacek Jezierski tłumaczy, że od początku roku liczba wniosków podwoiła się. Teraz jego zdaniem liczba nowych wniosków nie będzie już rosła tak szybko.

Na większości pól, objętych koncesjami, firmy prowadzą już prace przygotowawcze. Henryk Jacek Jezierski powiedział, że w dwóch przypadkach mieliśmy do czynienia z pierwszymi wierceniami.

Gaz łupkowy zgromadzony jest w twardych skałach. Uwalnia się go dzięki nowoczesnej metodzie, która kruszy łupki. Opracowali ją amerykańscy specjaliści. Po odkryciu w Stanach Zjednoczonych złóż tego gazu Amerykanie uniezależnili się od surowca importowanego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t85627.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/gazprom;gaz;lupkowy;zmieni;swiatowy;rynek,173,0,580781.html) Gazprom: Gaz łupkowy zmieni światowy rynek Wydobycie w USA może zagrozić strategicznym projektom rosyjskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t75544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/wielkie;zloza;gazu;lupkowego;na;polnocy;polski,160,0,630944.html) Wielkie złoża gazu łupkowego na północy Polski Trzy czwarte woj. pomorskiego może być na złożach.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)