Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wydatki Kancelarii Sejmu. Na co pójdzie prawie 480 mln zł?

22
Podziel się

- Dochody Kancelarii Sejmu w 2017 roku mają wynieść 1,32 mln zł, a wydatki 477,7 mln zł - to więcej o 24,3 mln w porównaniu do 2016 r. Wstępny projekt budżetu dot. Kancelarii Sejmu w czwartek pozytywnie zaopiniowała komisja regulaminowa i spraw poselskich.

Wydatki Kancelarii Sejmu. Na co pójdzie prawie 480 mln zł?
(PAP/Jacek Turczyk)
bErfReEl

Opinia komisji zostanie teraz przekazana marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu.

Projekt budżetu Kancelarii Sejmu na rok 2017 zakłada dochody na poziomie 1,32 mln zł. Wydatki miałyby wynieść 477,7 mln zł. Dochody - jak powiedział szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla - są szacowane na poziomie obecnego roku. Jak mówił, prognozowane źródła dochodów, to m.in. najem i dzierżawa składników majątkowych, wpływy z usług i ze sprzedaży składników majątkowych.

Czapla poinformował, że wydatki na Kancelarię Sejmu na rok 2017 zostały zaplanowane na kwotę o 24,3 mln zł wyższą niż w 2016 roku. Jak mówił, na wzrost wydatków złożyły się przede wszystkim wydatki majątkowe i wydatki na świadczenia na rzecz osób fizycznych.

bErfReEn

Świadczenia na rzecz osób fizycznych - które obejmują przede wszystkim ryczałty na biura poselskie, "trzynastki" pracowników - oraz diety poselskie to 94,5 mln zł, wydatki bieżące (m.in. wynagrodzenia pracowników, podróże i wydatki na biura klubów poselskich) - 321,2 mln, wydatki majątkowe - 61,4 mln.

Czapla powiedział też, że w 2017 r. wzrośnie kwota wydatków na odprawy emerytalne i nagrody jubileuszowe. Zauważył również, że ustawa o Radzie Mediów Narodowych nałożyła na Kancelarię Sejmu obowiązek obsługi logistyczno-organizacyjnej nowego organu we władzach państwowych. Jak mówił, chodzi tu o kwotę około 300 tys. zł.

Przewodniczący sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich Włodzimierz Bernacki (PiS) ocenił, że projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2017 to "budżet kontynuacji".

bErfReEt
bErfReEO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
zbihaj
5 lata temu
Przeciętna polska rodzina (2 + 2) płaci na (p)osłów ok. 60 zł rocznie.
podatnik
5 lata temu
To tak trochę powyżej 1 mln na 1 posła. Drobnostka k... mać.
g
5 lata temu
bawio sie
bErfReEP
gregor
5 lata temu
Dochód 1,32 mln zł, a wydatki (rozchód) 477,7 mln zł: gdyby chociaz co tysięczna polska firma mogła tak świetnie funkcjonować na takim bilansie bylibyśmy najbogatrzym narodem na świecie... a jeśli cos dzieje sie w setkach innych gaktyk to podejrzewam że i tak bylibysmy najlepsi :) viva la "dobra zmiana"
zyrandol
5 lata temu
Diety trzynastki zlodzieje sobie tylko dogadzaja.
...
Następna strona