Trwa ładowanie...
bDKugXxh

Notowania

Wydatki – Wszystkie wiadomości

157
18.02.2021 18:54

WYDATKI
 / 
Ile kosztuje utrzymanie kościoła? Proboszcz ujawnił budżet swojej parafii

To przecież pieniądze parafian - stwierdził proboszcz parafii św. Stanisława z Żor. Dlatego też w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" ujawnił, jakim budżetem dysponuje jego kościół.

21
19.01.2021 21:56

ZAKUP
 / 
Kalisz. Po remoncie biura prezydent kupuje nową limuzynę

Choć pandemia koronawirusa zmusza samorządy do zaciskania pasa, to jednak zupełnie inna polityka panuje w kaliskim magistracie. Prezydent Krystian Kinastowski po remoncie własnego biura zdecydował się na zakup luksusowego volvo.

3
28.12.2020 15:51

GOSPODARKA
 / 
Mniejsze wpływy od obcokrajowców. Wydatki Ukraińców w Polsce spadły pięciokrotnie

W trzecim kwartale cudzoziemcy kupili w Polsce towary warte 7 mld zł, o 47 proc. mniej w porównaniu z analogicznym okresem rok temu - podał w poniedziałek GUS. Z kolei wydatki Ukraińców w naszym kraju były około pięć razy mniejsze.

23.12.2020 12:35

WYDATKI
 / 
Na czym zaoszczędzą Polacy? Najwięksi przedświąteczni przegrani

Grudniowe wyniki handlu detalicznego będą znacznie mocniej determinować kształt PKB w czwartym kwartale niż listopadowe - oceniają ekonomiści PIE. W tym roku przed świętami wydamy bowiem mniej niż w latach ubiegłych. Na czym przede wszystkim zaoszczędzimy? Raczej nie na prezentach.

2
22.12.2020 10:31

ŚWIĘTA
 / 
Zakupy na święta on-line. Polacy idą na rekord

Polacy wpadli w szał przedświątecznych zakupów w internecie? - Ten okres przedświąteczny zaczyna się w ostatnim tygodniu listopada, to jest tak zwany Black Week i Black Friday. W tym roku odnotowaliśmy rekordową sprzedaż. Tradycyjnie rekordowym dniem jest zawsze drugi poniedziałek grudnia. 14 grudnia, tylko tego dnia, sprzedaliśmy 4,6 mln przedmiotów, w każdej sekundzie dokonywano 117 zakupów. W e-commercie to jest naprawdę rekordowy sezon świąteczny - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. Był też dopytywany o zakupowe zaskoczenia. - Asortyment, który dobrze się sprzedaje, jest dość tradycyjny. To prezenty, zabawki, elektronika. W pierwszej fali pandemii było widać, że kategorią, która bardzo dynamicznie się rozwijała, były przybory fryzjerskie i maszynki do golenia. Teraz nie ma dużych zaskoczeń. To, co jest pozytywnym zaskoczeniem, to że operatorzy logistyczni bardzo sprawnie radzą sobie z pikiem świątecznym. Wiosenna fala pandemii wiele ich nauczyła, paczki dostarczane są w terminie - dodał Zapłata w rozmowie z money.pl.

bDKugXxj
24
06.12.2020 9:15

ŚWIĘTA
 / 
Świąteczne zakupy. Będziemy zaciskać pasa? Będzie skromniej, ale kwota i tak może robić wrażenie

Przeciętna 4-osobowa rodzina wyda na tegoroczne święta 2384,30 zł - szacuje Związek Banków Polskich. Najwięcej - ok. 600 zł - będą kosztować prezenty.

46
30.11.2020 11:22

ZAKUPY
 / 
Galerie handlowe otwarte. Polacy szturmowali sklepy z meblami, sprzętem i ubraniami

Black Friday i otwarcie galerii po miesiącu przerwy to mieszanka wybuchowa. Widać to po statystykach wydatków dokonanych kartami płatniczymi. Takiego dziennego utargu sklepy z meblami, ciuchami i sprzętem nie miały jeszcze w tym roku.

8
27.11.2020 9:03

INNOWACJE
 / 
Polska średniakiem Europy w wydatkach na badania i rozwój. Inwestujemy 1,3 proc. PKB

Kluczem do rozwoju innowacyjnych gospodarek są badania, na które największe kraje świata nie skąpią pieniędzy. Polska na tle Unii Europejskiej wypada dość przeciętnie, choć trzeba przyznać, że w ciągu ostatniej dekady wydatki w tym zakresie mocno wzrosły.

11
18.11.2020 14:40

FINANSE
 / 
Deficyt budżetowy wyniósł 12 mld zł. Sam październik na plusie

Ledwie kilka dni temu Ministerstwo Finansów zaprezentowało oficjalny bilans budżetu po pierwszych dziewięciu miesiącach, a już minister Tadeusz Kościński zdradził październikowe statystyki. Skąd pośpiech? Jest się czym chwalić. Deficyt jest mniejszy.

bDKugXxp
115
16.11.2020 15:15

GUS
 / 
Prawie 10 proc. emerytów ocenia swoją sytuację materialną jako złą. Tak wyglądają dochody i wydatki

Choć średnia emerytura jest o blisko połowę niższa od przeciętnego wynagrodzenia, dochód na głowę w gospodarstwach domowych emerytów jest względnie wysoki. Nie przekłada się to jednak na oceny sytuacji materialnej osób starszych. Mają bowiem spore wydatki.

20
08.10.2020 6:29

LUBELSKIE
 / 
CBA zakończyło kontrolę wydatków w lubelskim urzędzie marszałkowskim. Prokuratura zdecyduje, co dalej

Lubelska prokuratura zdecyduje, czy wszcząć śledztwo w sprawie urzędników, którzy mieli działać na szkodę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. CBA jest zdania, że nieprawidłowo nadzorowali działania marketingowe i w efekcie województwo poniosło szkodę w wysokości 442,4 tys. zł.

6
03.10.2020 18:40

DOBROCZYNNOŚĆ
 / 
Filantropia po polsku. Na cele dobroczynne wydajemy ostrożnie, na miarę naszych możliwości

80 euro, czyli ok. 350 zł. Tyle przeciętny Polak wydaje w ciągu roku na cele dobroczynne. To mniej niż wydają nasi sąsiedzi - Czesi, Słowacy i mniej więcej tyle samo, ile przeznaczają Węgrzy. Wolimy zrobić przelew niż zaangażować się w wolontariat. Zwracamy też uwagę na to, co robi biznes.

6
26.09.2020 11:43

MIESZKANIE
 / 
Mieszkanie to jedna czwarta naszych wydatków

Żywność stanowi największy koszt dla typowej polskiej rodziny. Warto jednak pamiętać, że przeciętne gospodarstwo domowe wydaje niewiele mniej na mieszkanie. W niektórych przypadkach koszty mieszkaniowe to 40- 50 proc. wydatków.

bDKugXxq
4
17.09.2020 13:50

STUDENCI
 / 
Studenckie życie kosztuje 2600 zł miesięcznie. Na co to idzie?

2600 zł - tyle kosztuje miesięczne utrzymanie studenta. Na co żacy wydają te pieniądze? - Co roku przygotowujemy specjalny paragon, który pokazuje, na co idą pieniądze. Czesne i pokój w akademiku to ok. 1100-1200 zł, dalej jest żywność i używki - 500 zł, na kolejnych miejscach są wydatki związane z notatkami z wykładów, opłata platform streamingowych, wyjścia ze znajomymi czy na randkę, trochę rozrywki. Dorzucić trzeba lunch, karnet na siłownię, przejazd z imprezy taksówką, trochę kosmetyków, książek i rachunek za telefon i to wszystko się składa na tę kwotę. To jest bardzo ostrożny rachunek kosztów, które trzeba ponieść, żeby studiować - powiedział w programie "Money. To się liczy" Przemysław Barbich ze Związku Banków Polskich.

96
15.08.2020 10:00

KONSUMPCJA
 / 
Mapa wydatków. Duże różnice, ale jest haczyk

Konsumpcję w Polsce nakręca kilka województw, a przeciętna rodzina w Warszawie wydaje miesięcznie średnio ponad 2600 zł więcej niż rodzina na Warmii i Mazurach. Jednak nie widać dużych różnic w wydatkach na żywność. Mieszkańcy Podlasia przeznaczają na jedzenie prawie tyle samo pieniędzy, co warszawiacy.

6
13.08.2020 14:40

WAKACJE
 / 
Urlop jesienią? "Trudno wyrokować". Polacy ostrożnie podchodzą do rezerwacji

Polacy przed pandemią urlop, szczególnie wyjazdy zagraniczne, często planowali na wrzesień czy październik. Czy będzie tak w tym roku? - Tendencja jest taka, że rezerwujemy wyjazdy w bliskim terminie. Sierpień, początek września. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w najbliższych dniach, bo Egipt dopiero co ruszył, spodziewamy się, że będzie sporo rezerwacji na wrzesień - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Kaludyna Fudala z Wakacje.pl. - Pamiętajmy, że rząd wydaje rozporządzenia co dwa tygodnie, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądało za miesiąc czy dwa. Trudno wyrokować, tendencja jest taka, że rezerwujemy bliskie terminy, a nie odległe. Biura z reguły, w razie komplikacji, proponują na przykład zmianę kierunku, by elastycznie podejść do klienta - dodała.

22
30.06.2020 9:50

WYDATKI
 / 
Wybory 2020. Na reklamy w telewizji najwięcej wydał sztab Dudy, a w internecie - Hołowni

W telewizji najbardziej widoczny był Andrzej Duda. W czerwcu jego sztab wydał najwięcej na reklamy w tym medium. Z kolei w internecie prym wiódł Szymon Hołownia - podaje branżowy portal Press.

50
24.06.2020 13:05

ZAKUPY
 / 
Wydatki Ukraińców w Polsce najniższe od trzech lat. Winne wyjazdy i zaciskanie pasa

W pierwszym kwartale 2020 roku Ukraińcy zostawili w portfelach przedsiębiorców w Polsce blisko 1,48 mld zł. To najgorszy wynik od trzech lat. Dość powiedzieć, że w analogicznym okresie ubiegłego roku ich wydatki było o 100 mln zł wyższe.