Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wydatki na wojsko. Coraz więcej pieniędzy na modernizację armii

0
Podziel się:

Według szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego musimy coraz więcej przeznaczać na modernizację armii.

Wydatki na wojsko. Coraz więcej pieniędzy na modernizację armii
(Maj/Reporter)

Nasze wydatki na wojsko są na średnim europejskim poziomie - twierdzi Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W środę nad ustawą o finansowaniu sił zbrojnych zajmował się Sejm. Zgodnie z dokumentem, na wojsko ma iść równowartość co najmniej 2 procent PKB.
Stanisław Koziej mówił w radiowej Jedynce, że Polska wyróżnia się w Europie tym, że wojsko ma bardzo stabilne finansowania, dzięki któremu może długookresowo planować swoje wydatki inwestycyjne.

Gość Jedynki dodaje, że ustawa wskazuje też na duży udział "rozwojowej części" w budżecie armii. Stanisław Koziej podkreślił, że teraz na modernizację techniczną inne kraje wydają około 1/4 pieniędzy przeznaczanych na wojsko. - By je dopędzić, musimy wydawać więcej - zaznaczył.

Zgodnie z poprawkami do ustawy o finansowaniu wojska, wydatki inwestycyjne nie będą mogły być mniejsze niż 25 procent budżetu wojska. Do tej pory było to minimum 20 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
"Patrioty to lepsza opcja niż propozycja Francji" Zestawy obrony powietrznej średniego zasięgu Patriot będą zdolne współdziałać z elementami obrony przeciwbalistycznej w Redzikowie.
Polski karabin w Szwecji. Milionowy kontrakt MSBS na razie jest na wyposażeniu polskiej, nigeryjskiej i amerykańskiej armii. Teraz chcą z niego korzystać Szwedzi.
Niemcy inwestują w wojsko. Kupią czołgi Wolfgang Schaeuble decyzję o zwiększeniu nakładów na armię tłumaczy niestabilną sytuacją na świecie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)