Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska broń eksportowa. Karabin z Radomia chcą kupić Szwedzi

0
Podziel się:

MSBS na razie jest na wyposażeniu polskiej, nigeryjskiej i amerykańskiej armii. Teraz chcą z niego korzystać Szwedzi.

Polska broń eksportowa. Karabin z Radomia chcą kupić Szwedzi
(Remigiusz Wilk/wiki/cc3.0)

Kolejny kraj jest zainteresowany kupnem broni z polskiej fabryki. Szwedzi chcą nabyć w radomskich zakładach nowy typ karabinku. Kontrakt może być wart miliony złotych.

Po Nigerii i Stanach Zjednoczonych czas na podbój Skandynawii. Szwedzka armia jest zainteresowana zakupem Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej, czyli MSBS. Nowoczesny karabinek produkowany jest w Radomiu.

Szwedzi chcą przezbroić swoich żołnierzy i wyposażyć ich w niezawodną broń. Dlatego- jak mówi Andrzej Arczewski, dyrektor techniczny Fabryki Broni przyjechali do Radomia, by na miejscu móc ocenić jakość i przydatność karabinka.

- Bardzo im się podobał nasz sprzęt. Niezwykle wysoko ocenili nasz nowy produkt, Czyli Modułowy System Broni Strzeleckiej. Widać, że mieliśmy do czynienia z fachowcami - zapewniał Arczewski. Szwedzi zamierzają ogłosić przetarg w ciągu najbliższych dwóch lat.
Broń z Radomia przeszła już pozytywnie badania i otrzymała certyfikat dopuszczający do sprzedaży. Obecnie jest na etapie wdrażania do produkcji.

Fabryka realizuje również kontrakt na dostawę beryli dla nigeryjskiej armii. Uruchomiła także swoje amerykańskie przedstawicielstwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Powstała nowa fabryka broni w Polsce Pięć firm, zaangażowanych w przedsięwzięcie, oficjalnie podpisało porozumienie potwierdzające zakończenie i rozliczenie inwestycji. Łączny koszt inwestycji to 103 mln zł.
Niemcy inwestują w wojsko. Kupią czołgi Wolfgang Schaeuble decyzję o zwiększeniu nakładów na armię tłumaczy niestabilną sytuacją na świecie.
Polskie drony dla polskiej armii _ Polski potencjał jest w stanie wykonać to zadanie i dostarczyć te systemy _ - powiedział wiceminister obrony Czesław Mroczek.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)