Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyjeżdżasz za granicę? Warto o tym pamiętać

0
Podziel się:

Karta EKUZ uprawnia Polaków do korzystania z opieki medycznej na takich samych zasadach, jak obywatele kraju, w którym się znajdują.

Wyjeżdżasz za granicę? Warto o tym pamiętać
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)
bETeyTsR

Planujesz wakacje w krajach Wspólnoty? Zabierz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wyrobienie dokumentu jest bezpłatne.

Dyrektor Mazowieckiego oddziału NFZ Adam Twarowski podkreślił, że EKUZ uprawnia Polaków do korzystania z opieki medycznej na takich samych zasadach, jak obywatele kraju, w którym się znajdują. Gwarantuje refundację procesu leczenia za granicą tylko w placówkach, które mają zawarty kontrakt z tamtejszym płatnikiem. Karta nie obejmuje leczenia planowego.

Rzeczniczka mazowieckiego oddziału NFZ Agnieszka Gołąbek radzi, aby planując wypoczynek za granicą, wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Są państwa, w których pacjent musi dopłacić do leczenia, recepty, czy pokryć koszty transportu sanitarnego.

bETeyTsT

EKUZ jest ważna 6 miesięcy. Można ją wyrobić zgłaszając się osobiście do oddziału NFZ . Wniosek można również złożyć online.

Szczegółowe zasady korzystania z opieki w danym kraju można znaleźć na stronie www.ekuz.nfz.gov.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Na wakacje samolotem. Czyli, co warto ubezpieczyć Zniszczony bagaż, odwołany lub opóźniony lot - czy opłaca ubezpieczać się na te okoliczności?
Wyjeżdżając za granicę pamiętajmy o ubezpieczeniu turystycznym W piątek koniec roku szkolnego. Planując wakacyjny wyjazd, nie można zapomnieć o ubezpieczeniu turystycznym dla całej rodziny.
Polacy ubezpieczeni po zęby. Z przymusu. 156 ubezpieczeń obowiązkowych i przymusowych* reguluje polskie prawo oraz dotyczące nas akty międzynarodowe.
To ubezpieczenie uchroni nas przed... Rzadko zdajemy sobie sprawę, że w codziennym życiu wykonujemy czynności, które stwarzają potencjalne ryzyko wyrządzenia szkody innej osobie.
bETeyTtu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)