Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyłudzili od przedsiębiorców towary za prawie 16 mln zł

Kolejne dwie osoby dostana zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dopuściła się szeregu oszustw na terenie całego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Narazili przedsiębiorców na straty sięgające blisko 16 mln zł. * *Dwaj mężczyźni, którzy wyłudzali towary od firm z całego kraju usłyszeli z arzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwa - poinformowała śląska policja.

Są to kolejne dwie osoby, które zatrzymano w związku ze śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która dopuściła się szeregu oszustw na terenie całego kraju. Prowadzą je śląscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Śledztwo dotyczy grupy, która w latach 2005-2010 wyłudziła z wielu firm na terenie całej Polski towar na kwotę około 16 mln zł. Do tej pory w całej sprawie zatrzymano dotychczas już 19 osób. Wobec 8 przestępców zastosowano tymczasowe areszty.

Kolejni zatrzymani, o których w sobotę poinformowała śląska policja, to 39-latek z Jastrzębia Zdroju oraz 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwa.

_ Pierwszy został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec drugiego prokurator zastosował poręczenie majątkowe oraz objął go policyjnym dozorem _ - poinformowała śląska policja.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m89267.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyludzaja;pieniadze;przez;polaczenia;telefoniczne,227,0,899811.html) *Nowa metoda wyłudzeń. Wystarczy zadzwonić * Oszuści wymyśli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy - ostrzega policja. Z informacji policji wynika, że oszuści zamawiali m.in. wyroby stalowe, narzędzia budowlane, urządzenia i materiały, podając się za przedstawicieli _ różnych, faktycznie istniejących przedsiębiorstw _. Wyłudzali także kredyty i cenne przedmioty w leasingu. Posługiwali się przy tym sfałszowanymi dokumentami oraz pieczątkami.

Po otrzymaniu towaru na odroczony termin płatności, nigdy za niego nie płacili. _ Dla utrudnienia wykrycia wykorzystywali legalnie działające firmy spedycyjne, które na ich zlecenie wielokrotnie przeładowywały towar w różnych miejscowościach. Sprawcy na ogół płacili za usługę transportową, a kierowcy najczęściej nie wiedzieli, na jaki kolejny samochód będzie załadowana stal bądź inny towar _ - poinformowała w sobotę śląska policja.

Przestępcy _ przejmowali również zadłużone spółki, a wyprzedając ich majątek, nie realizowali zobowiązań wynikających ze spłat rat kredytowych i leasingowych _. Poprzez przejęte firmy - jak wyjaśniała policja - _ legalizowali też wyłudzone towary, które sprzedawali ostatecznym odbiorcom _.

Zatrzymanym grozi osiem lat więzienia. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

O innych wyłudzeniach czytaj w Money.pl
Prezes oskarżony o milionowe oszustwa Wyprowadził z kierowanych przez siebie spółek lub wyłudził od Skarbu Państwa ponad 112 mln zł.
Wyłudzili od banków 73 tys. złotych. Jak? Zatrzymani usłyszeli już kilkanaście zarzutów oszustwa i wyłudzenia kredytów na łączną kwotę nie mniejszą niż 73 tys. zł.
Wyłudzenia kredytów. To prawdziwa plaga Od stycznia ponad milion 700 tysięcy razy próbowano wyłudzić pieniądze z banków.
Tagi: przestępczość w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz