Notowania

Przejdź na
messi
03.06.2016 21:56

Wyrok w procesie Messiego najwcześniej w przyszłym tygodniu

W piątek w Barcelonie zakończył się proces argentyńskiego piłkarza Lionel Messiego. Prokuratora domaga się kary więzienia dla ojca zawodnika Jorge Messiego. W sprawie samego piłkarza zdania są podzielone. Wyrok zapadnie najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zarzuty przedstawione mężczyznom dotyczą oszustw podatkowych na kwotę ponad 4 milionów euro, jakich mieli się dopuścić w latach 2007-2009, przy użyciu skomplikowanej sieci firm zarejestrowanych w kilku krajach.

Proces toczył się w barcelońskim sądzie od wtorku. Obaj pozwani zeznali w czwartek, że nie mieli świadomości, jakoby swoim postępowaniem unikali płacenia podatków. Piłkarz utrzymywał, że podpisywał papiery przekazane przez ojca w pełnym zaufaniu. Ten natomiast przekonywał, iż dokumenty przygotowywane były przez prawników bez jego udziału.

Prokuratura domagała się kary 18 miesięcy kary więzienia tylko dla ojca zawodnika, zaznaczając, że nie ma żadnych dowodów na to, aby Lionel Messi miał jakąkolwiek wiedzę o nielegalnych działaniach ojca. Natomiast oskarżyciel reprezentujący hiszpański Urząd Skarbowy żądał ukarania obu pozwanych i wnioskował o karę 22 miesięcy więzienia. W uzasadnieniu wniosku mówił on o tym, że choć można być niezaznajomiony ze sprawami podatkowymi, to każdy musi rozumieć, że podatki trzeba płacić.

Sąd podejmie decyzję w sprawię Messiego najwcześniej w przyszłym tygodniu. Media spekulują, że skazany może zostać tylko ojciec piłkarza. Jakkolwiek zadecyduje sąd, jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek z pozwanych rzeczywiście trafił do więzienia. W Hiszpanii wobec osób skazanych po raz pierwszy za przestępstwo skarbowe na karę poniżej 24 miesięcy więzienia, sąd zazwyczaj zawiesza wykonanie kary. Bardzo prawdopodobna jest natomiast wysoka grzywna.

Piłkarz zapłacił już wiele milionów euro zaległych podatków. Nie uniknął jednak procesu. Dodatkowo jego nazwisko znalazło się w opublikowanych przez redakcje wielu światowych gazet "Panama Papers". Z dokumentów wynika, że słynny piłkarz wraz z ojcem założyli kolejną "rajską" spółkę Mega Star Enterprises 13 czerwca 2013 roku, czyli zaledwie dzień po tym, jak po raz pierwszy zostali oskarżeni

Lionel Messi jest napastnikiem zespołu FC Barcelona. W barwach tego katalońskiego klubu zdobył już 453 goli w 531 występach. Pięciokrotnie został uhonorowany "Złotą Piłką" dla najlepszego piłkarza na świecie. W najbliższych tygodniach wraz z reprezentacją Argentyny będzie grał na turnieju Copa America. Pierwszy mecz "Biało-Błękitni" rozegrają 6 czerwca z Chile w Santa Clara.

Tagi: messi, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-06-2016

cyrk w budowieOd kiedy podatki sa legalne ?????? Podatki ustalaja darmozjady i nieroby na panstwowych posadach !!!!!!! Co darmozjady produkuja ???? Nic tylko durne … Czytaj całość

05-06-2016

gość2A ja sądzę że tych milionów było ze 40. Za 4 mln Leo by nie ryzykował. Dla niego to jest nic. Nikt nie pójdzie siedzieć. Jakoś się dogadają i wpłacą … Czytaj całość

04-06-2016

michaloczywiscie tyle zarabia za nic tak naprawde i nie chce placic skandal

Rozwiń komentarze (3)