Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
expose
01.09.2012 12:38

Wystąpienie programowe Donalda Tuska. Czego się spodziewać?

- Ja nie mam złudzeń. Będą jakieś okrągłe figury retoryczne - twierdzi Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Wystąpienie zwane "nowym otwarciem" zostanie zorganizowane w Sejmie jeszcze we wrześniu.

Szef Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński powiedział, że należy się spodziewać przede wszystkim treści dotyczących gospodarki. -_ Pokazania recepty na przeciwdziałanie drugiej fazie kryzysu gospodarczego w Europie i jakie działania podejmie rząd w najbliższym czasie, jeśli chodzi o konstrukcje najbliższego budżetu, aby Polska nadal bezpiecznie mogła rozwijać się cywilizacyjnie _ - mówi Grupiński.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak uważa, że premier nie przedstawi recepty na kryzys, ale skupi się na propagandzie. _ - Ja nie mam złudzeń. Będą jakieś okrągłe figury retoryczne. To co dziś się dzieje sprowadza się do szukania pieniędzy w kieszeniach tych, którzy są średnio i gorzej sytuowani - _ twierdzi Mariusz Błaszczak.

Rafał Grupiński też nie spodziewa się wiele po zapowiedzianym na jutro _ expose opozycji _ w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego. Szef Klubu Parlamentarnego PO uważa, że wystąpień obecnego i byłego premiera nie ma co porównywać:

- _ Nie widzę najmniejszego związku pomiędzy jutrzejszym przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego, a nowym "otwarciem rządowym". Poza jednym elementem - że Jarosław Kaczyński chce podczepić się pod tego rodzaju pomysły i szybko do swojego kurczącego się elektoratu powiedzieć - _ uważa Rafał Grupiński.

PiS ma jutro przedstawić pakiet rozwiązań ustawowych dotyczących najważniejszych problemów Polski w różnych dziedzinach.

Tagi: expose, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz