Notowania

cena prądu
27.08.2018 09:05

Wyższe ceny prądu. To przygniata polskie firmy

Hurtowe ceny energii elektrycznej w kolejnych latach będą dalej rosły. To fatalna informacja dla firm, które muszą się liczyć z utratą konkurencyjności - informuje "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak podaje gazeta, prąd z dostawą na przyszły rok kosztuje już na Towarowej Giełdzie Energii ponad 250 zł za megawatogodzinę.

Co oznacza, że gdyby firma chciała kupić dziś energię potrzebną jej na cały 2019 r., to musiałaby liczyć się z wydatkami o ok. 50 proc. wyższymi niż przed rokiem.

To między innymi przez rosnące ceny węgla, na którym oparta jest polska energetyka, a także z wysokiego wzrostu cen uprawnień do emisji CO2, które przekroczyły w ostatnich dniach 20 euro za tonę, choć przed rokiem kosztowały zaledwie 5 euro.

ZOBACZ: * *Ceny prądu, gazu i wody. Polska na tle innych krajów UE

Dla firm droższy prąd oznacza utratę konkurencyjności. Jak pisze „Rzeczpospolita”, w I półroczu Polska miała wyższe hurtowe ceny prądu niż kraje ościenne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cena prądu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2018

skanceny rosną bo firmy wydają na utrzymywanie zarządów firm córek oraz na marketing, sponsorują zestpoły, zawody, mają w ramach materiałów marketingowych … Czytaj całość

27-08-2018

Wincyj wunglaWincyj wungla, wincyj wungla! Nie mozemy sie naradzis gornikom, naszemu ukochanemu zlotemu elektoratowi, a reszta niech placi z 500+ a Ci co nei biorą … Czytaj całość

27-08-2018

asgsagsato pokazuje patologię ceny wyższe a zarobki mniejsze

Rozwiń komentarze (23)