Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzmocniona ochrona Białego Domu i kolejny incydent

0
Podziel się:

Mężczyzna najpierw podszedł pod bramę prowadzącą do Białego Domu, został zawrócony przez ochronę, po czym, niezrażony odmową, wrócił w to samo miejsce w samochodzie i nie chciał się oddalić.

Wzmocniona ochrona Białego Domu i kolejny incydent
(White House)

Secret Service, służba odpowiedzialna ochrona prezydentów USA, wczoraj (czasu miejscowego) wzmocniła ochronę Białego Domu po tym, jak dwa dni z rzędu dwaj intruzi próbowali dostać się do prezydenckiej rezydencji - a jednemu z nich się to udało.

Agenci Secret Service aresztowali za wkroczenie na teren prywatny kolejnego intruza. Mężczyzna najpierw podszedł pod bramę prowadzącą do Białego Domu, został zawrócony przez ochronę, po czym, niezrażony odmową, wrócił w to samo miejsce w samochodzie i nie chciał się oddalić. Innych szczegółów nie podano.

42-letni Omar Gonzales, który został zatrzymany przedwczoraj, dostał się znacznie dalej - udało mu się wspiąć po ogrodzeniu otaczającym rezydencję, przebiec trawnik i dostać się do środka przez drzwi frontowe. Po ujęciu został przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi badania.

Rzecznik Secret Service Ed Donovan przekazał, że w sprawie incydentu wszczęto już wewnętrzne śledztwo.

Jak pisze agencja Reutera, było to jedno z najpoważniejszych naruszeń bezpieczeństwa Białego Domu za prezydentury Obamy, które sprowokowało pytania o to, czy ochrona prezydenckiego kompleksu - w skład której wchodzą m.in. agenci Secret Service i snajperzy - jest wystarczająca.

Podczas obu incydentów Obamy ani nikogo z jego rodziny nie było w Białym Domu; spędzają weekend w Camp David w stanie Maryland.

Prezydent wczoraj zapewnił, że incydenty nie zachwiały jego wiarą w jego ochronę. _ Prezydent ma pełne zaufanie do Secret Service i jest wdzięczny agentom i agentkom, którzy codziennie ochraniają jego samego, jego rodzinę i Biały Dom _ - przekazał rzecznik Frank Benenati. Dodał, że Obama od dochodzenia w sprawie najść oczekuje, iż zostanie przeprowadzone _ z tym samym profesjonalizmem i oddaniem służbie, jakiego Amerykanie od Secret Service oczekują _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)