Notowania

małopolska
18.09.2011 07:10

Z wielkim dywanem będą promować Polskę

Krakowskie artystki będą wędrować po skwerach, placach, stacjach metra i ulicach Brukseli, aby prezentować swoje prace i w ten sposób promować region.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr)

*Krakowskie artystki ze specjalnie zaprojektowaną wyspą - dywanem w kształcie Małopolski - od dziś będą wędrować po skwerach, placach, stacjach metra i ulicach Brukseli, aby prezentować swoje prace i w ten sposób promować region. *

Marszałek Małopolski Marek Sowa zainauguruje jutro działalność _ Klubu Małopolanina _, zrzeszającego osoby wywodzące się z regionu oraz sympatyków Małopolski. Klub ma być forum cyklicznych i nieformalnych spotkań, na które zapraszani będą także goście ze świata kultury i nauki. Początek działalności klubu będzie okazją do skosztowania specjałów małopolskiej kuchni.

W Brukseli zaplanowano także konferencję _ Wędruj bez roamingu - dlaczego opłaty roamingowe w Europie są nadal zbyt wysokie _, przegląd filmu polskiego oraz konferencję, podczas której przedstawiciele siedmiu europejskich regionów, realizujących program _ POWER _ zaprezentują swoje doświadczenia we wdrażaniu gospodarki niskowęglowej.

Zaplanowane w ramach Dni Małopolski w Brukseli wydarzenia artystyczne łączy refleksja nad istotą tożsamości narodowej i identyfikacji z kulturą własnego regionu. - _ Chcemy pokazać twórców młodych i niezależnych. Zaproszone do współpracy z nami artystki zajmują się w swojej twórczości miastem i mieszkańcami i na różne sposoby tematykę tą przetwarzają _ - powiedziała Greta Gorgoń z Małopolskiego Instytutu Kultury.

Cecylia Malik pokaże swój projekt 365 drzew. Artystka zainspirowana powieścią Italo Calvino _ Baron drzewołaz _ wchodziła codziennie na inne drzewo i wspierana przez znajomych i rodzinę sporządzała dokumentację fotograficzną.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t156613.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/biedronka;zmienia;logo;zobacz;zdjecie,141,0,909453.html) Nietypowe promocje: Biedronka zmienia logo?
Monika Drożyńska gromadziła napisy z miejskich murów, haftowała je, a potem wybrane prace były prezentowane na ekranach wielkoformatowych w największych miastach Polski. Justyna Koeke w projekcie _ Ulica Smoleńsk _ wspólnie z Cecylią Malik zajęła się problemem wyludniania się centrów miast.

Artystki, poruszając się po Brukseli, będą miały ze sobą projektory, dzięki którym na ścianach budynków będą wyświetlane multimedialne prezentacje zrealizowanych przez nie projektów. _ - Mamy nadzieję, że uda się nawiązać kontakt z publicznością. Artystki chcą z przechodniami śpieszącymi do pracy i osobami spędzającymi w Brukseli wolny czas rozmawiać m.in. o współczesnych wędrówkach, o tym, czym są dla nas korzenie, co człowiek czerpie z tradycji, a co z miejsca w którym osiadł, ze swojej nowej ojczyzny _ - mówiła Gorgoń.

Performerki będą się przemieszczać po mieście ze specjalnie zaprojektowaną przestrzenną wyspą - dywanem w kształcie Małopolski odwzorowującą krajobraz regionu: ukształtowanie terenu, zwierzęta, rośliny, charakterystyczną architekturę. Artystki pojawią się w siedmiu miejscach m.in. na placu Saint-G,ry, placu Jourdan, stacji metra Arts Loi i w pobliżu Galerii Królowej (Galerie de la Reine).

O funduszach unijnych w Polsce czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/132102_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;nauka;traci;szanse;na;miliardy;euro,239,0,903151.html) 140 mld euro przejdzie nam koło nosa? Najlepszy polski ośrodek badawczy znalazł się na 46 miejscu rankingu Webometrics 4 tysięcy instytucji naukowych z całego świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/137355_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/drogi;zamiast;kolei;ue;raczej;sie;nie;zgodzi,219,0,901595.html) Drogi zamiast kolei? Bruksela nie pójdzie rządowi na rękę Nie potrafimy umiejętnie inwestować w kolej i dlatego zmarnujemy unijne pieniądze. Brukseli to nie obchodzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/96560_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/67;mld;euro;przez;6;lat;tyle;da;polsce;ue,165,0,824485.html) 67 mld euro przez 6 lat. Tyle da Polsce UE? Będzie to prawdopodobnie podobna kwota dotacji, jak przyznana przez Brukselę na lata 20007-2013.
Tagi: małopolska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, marketing i sprzedaż, gospodarka polska, marketing i zarządzanie, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz