Notowania

rosja
05.08.2016 18:14

Oburzenie w Rosji po wypowiedzi Miedwiediewa o pensjach nauczycieli

Już ponad 170 tys. osób podpisało petycję z żądaniem dymisji premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Chętnych jest tylu, że strona internetowa, na której ją umieszczono, pracuje z zakłóceniami - poinformował portal Gazeta.ru. Powodem jest wypowiedź Miedwiediewa dotycząca nauczycieli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(government.ru/wikimedia (CC BY 4.0))

"Na czele Rady Ministrów powinien stać kompetentny, wykształcony, troszczący się o kraj człowiek. Teraz widzimy coś wręcz przeciwnego" - podkreślili autorzy petycji zamieszczonej w czwartek na stronie Change.org.

W wezwaniu podkreślono, że premierem nie powinien być człowiek, który reklamuje firmę Apple, śpi na otwarciu olimpiady (w Soczi w 2014 r. - PAP) i radzi nauczycielom, żeby "gdzieś dorabiali, żeby się utrzymać". "Ryba psuje się od głowy, może stąd +efektywność+ pracy ministerstw?!" - czytamy w petycji.

Miedwiediew oświadczył we wtorek w obecności młodych nauczycieli, że ich zawód "to powołanie, a jeśli chcą zarabiać, to jest mnóstwo wspaniałych miejsc, gdzie mogą to zrobić lepiej i szybciej, na przykład biznes".

Uwagi szefa rządu wywołały oburzenie w mediach społecznościowych i prasie na półtora miesiąca przed wyborami parlamentarnymi (18 września).

Przeciętna pensja nauczyciela w rosyjskiej szkole wynosi obecnie 32 tys. rubli (440 euro) według danych urzędu statystycznego Rosstat.

Prezydent Władimir Putin obiecał podnieść poziom życia nauczycieli, gdy powracał na stanowisko w 2012 r., ale rząd od dwóch lat nie indeksował wynagrodzeń nauczycieli.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2016

frankoNarzekają na Miedwiediewa, ale i tak wszyscy zagłosują na "najwspanialszego" Putina, bo Rosjanie to ludzie którzy niedorośli do demokracji.

06-08-2016

loloprzeciez prawde powiedzial to tylko naszym nieroba budzetowym wydaje sie ze wszystko sie im nalezy chcesz zyc pracuj a oni oczekuja zeby narod na nich … Czytaj całość

06-08-2016

duchownywy tepaki nie martwcie sie o rosjan i miedwiedjewa tylko o siebia bieda glodowe pensje emeryytury ciemniaki oszukaliscie narud chodz prawde w polsce … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (36)