Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zadłużenie Polski się obniży. Gwarantuje minister

0
Podziel się:

Zadłużenie Polski obniży się w tym roku o około 25 mld zł w relacji do PKB.

Zadłużenie Polski się obniży. Gwarantuje minister
(kprm.gov.pl)

Zadłużenie Polski obniży się w tym roku o około 25 mld zł w relacji do PKB - poinformował minister finansów Jacek Rostowski.

_ Nawet bez jakiejkolwiek aprecjacji, dług publiczny Polski w tym roku znacząco spadnie w relacji do PKB. To jest rok odwrócenia tendencji. Nawet bez żadnej poprawy wartości złotego w porównaniu z grudniem, to i tak będziemy mieli spadek zadłużenia o jakieś 25 mld zł w relacji do PKB _ - powiedział Rostowski w TOK FM.

Dodał, że nie jest zaskoczony tym, że _ złoty reaguje w ten sposób (osłabia się - PAP), zawsze tak reaguje, gdy euro się osłabia _.

Minister finansów zwrócił uwagę, że złoty obecnie jest mocniejszy niż pod koniec 2011 r., a wtedy euro było na podobnym poziomie wobec dolara.

Zdaniem Rostowskiego Europejski Bank Centralny zrobi wszystko - łącznie z nieograniczonym zakupem zagrożonych niewypłacalnością obligacji - aby uchronić Europę przed tzw. efektem domina (upadek jeden dużej firmy oznacza kłopoty wielu innych, a w efekcie kolejne bankructwa).

Czytaj więcej w Money.pl
Minister finansów: Podwyżka stóp błędem? RPP podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Referencyjna stopa NBP wynosi obecnie 4,75 proc. w skali roku.
Rostowski sprzedaje obligacje. Za tyle Ostateczna oferta oraz wartość podaży będzie ogłaszana 2 dni przed przetargiem.
Rostowski: Leszku, ściągnij licznik długu _ Licznik nie ma już sensu _- napisał minister finansów w liście otwartym do Leszka Balcerowicza.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)