Notowania

gospodarka
27.10.2017 13:06

Zakaz handlu w cztery niedziele w miesiącu. Postulat Solidarności ma poparcie Morawieckiego

Inicjatorzy projektu, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność" chcą, by zakaz obowiązywał we wszystkie niedziele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Stróżyk/Reporter)
Rozumiem ten postulat, można się dogadać - zaznaczył wicepremier Morawiecki.

Zakaz handlu w cztery niedziele w miesiącu byłby akceptowalny - powiedział w piątek dziennikarzom wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, pytany o procedowany w Sejmie projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele.

Po poprawkach projekt zakłada, że handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia.

Inicjatorzy projektu, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność" chcą, by zakaz obowiązywał jednak we wszystkie niedziele.

- Zakaz handlu w cztery niedziele w miesiącu byłby akceptowalny, rozumiem ten postulat (związkowców - przyp. red.), można się dogadać i jeśli o mnie chodzi, to można rozszerzyć na cztery niedziele. Ale kompromis to kompromis i nie będę załamywał rąk, jeśli będą to dwie niedziele w miesiącu - powiedział Morawiecki.

W które niedziele sklepy będą czynne?

Jak informowaliśmy w money.pl, ustawa o zakazie handlu trafi pod obrady Sejmu 9 listopada. Projekt ustawy został przyjęty przez komisję polityki społecznej i rodziny 26 października późnym wieczorem.

Projekt ustawy dotyczący zakazu handlu w niedzielę trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność". Jego pierwotna wersja zakładała zakaz handlu w niedziele w większości placówek handlowych, z pewnymi odstępstwami.

autorzy: Marcin Musiał, Małgorzata Dragan

Ustawa o zakazie handlu trafi pod obrady Sejmu 9 listopada.

Tagi: gospodarka, prawo, handel, detal, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2017

Marek ZNie wiem z czyjej woli jest ta głupota ale nie większości Polaków.

27-10-2017

DustinnRosnie Ciemnogrod w Polsce,a Polska powoli staje sie kolonia panstwa Watykan.

27-10-2017

VLMKomunikacja publiczna, lotnictwo, żegluga, transport, teatry, kina, parki rozrywki, baseny, hotele, restauracje, kawiarnie, apteki, stacje benzynowe, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (221)