Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu. Wolne niedziele uderzą w wyceny centrów handlowych

Zakaz handlu we wszystkie niedziele ma obowiązywać od 2020 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MARIUSZ GRZELAK/REPORTER)
Zakaz handlu we wszystkie niedzielę ma obowiązywać od 2020 roku.

Według analityków zakaz handlu w niedziele będzie miał wpływ na wyceny nieruchomości handlowych. Nasz rynek straci na rzecz innych w regionie – głównie czeskiego, ale również węgierskiego i rumuńskiego.

Zakaz handlu we wszystkie niedziele, który ma obowiązywać od 2020 roku, wpłynie nie tylko na obroty najemców powierzchni handlowych, ale również na ceny i atrakcyjność nieruchomości handlowych – pisze "Puls Biznesu".

Zdaniem pytanych przez dziennik analityków pierwsze miesiące 2018 roku upłyną na próbach renegocjacji wysokości stawek czynszu i układaniu modeli finansowych na najbliższe 3 lata. Zarówno właścicieli centrów handlowych, jak i inwestorów czeka wyzwanie.

Jak wskazują rozmówcy "PB", brakuje przykładu, który dowodziłby, że zakaz handlu w niedziele się sprawdził, a gospodarka zyskała. Przeciwnie, z tego pomysłu szybko po wprowadzeniu wycofały się Węgry, a kraje, w których ten zakaz obowiązuje, są i pozostaną przez jakiś czas na wyższym poziomie rozwoju gospodarczego niż Polska.

Zakaz handlu w niedziele. W Polsce potrzebne jest referendum?

Mało tego, inwestorzy, biorąc pod uwagę mniejsze dochody tradycyjnych sklepów z niedzielnych zakupów i przeniesienie ciężaru na rzecz e-handlu, będą postrzegać polski rynek jako mniej atrakcyjny. Jak zaznaczają eksperci pytani przez "PB", nasz rynek inwestycyjny straci na rzecz innych rynków w regionie – głównie czeskiego, ale również węgierskiego i rumuńskiego.

Tagi: handel, zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2018

koliberekW Niemczech od lat już w niedziele wszystko jest pozamykane i co ? i nic ! Kraj i gospodarka mają się bardzo dobrze. Może w obawie o utratę zysków, … Czytaj całość

22-01-2018

krzysztofbardzo dobrze wreszcie super markety będą zamknięte i więcej czasu poświęcą Polacy rodzinie

22-01-2018

Krystynato do lekarza od poniedziałku do piątku,policja to samo ,teatry,kina itd.do kościoła też w tygodniu jak mamy odpoczywać to wszyscy a nie tylko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (94)