Notowania

zakaz handlu
21-06-2018 (12:27)

Niedziele handlowe wrzesień 2018. Kalendarz niedziel z zakazem handlu

We wrześniu 2018 roku wypadają aż trzy wolne niedziele od handlu. Kiedy sklepy będą zamknięte, a kiedy zrobimy zakupy? Sprawdź kalendarz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fot. Piotr Kamionka REPORTER)
Kończą się wakacje. Przypominamy, kiedy zrobimy zakupy

We wrześniu 2018 roku wypadają aż trzy wolne niedziele od handlu. Kiedy sklepy będą zamknięte, a kiedy zrobimy zakupy? Sprawdź kalendarz.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje, że w 2018 roku będzie aż 39 dni w których nie zrobimy zakupów. Obecnie handel dozwolony jest tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę w miesiącu, a od 1 stycznia 2019 roku będzie to już tylko ostatnia niedziela miesiąca. Docelowo, czyli już od 2020 roku, obowiązywać będzie całkowity zakaz handlu we wszystkie niedziele w roku. Wyjątkiem są te wypadające przed świętami oraz w czasie wyprzedaży - w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

We wrześniu 2018 roku wypadają aż trzy niedziele z zakazem handlu, zakupy za to zrobimy w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Wrzesień 2018. Niedziele, kiedy sklepy będą otwarte:

2 września

30 września

Wrzesień 2018. Niedziele, kiedy sklepy będą zamknięte:

9 września

16 września

23 września

Wyjątki. Gdzie zrobimy zakupy w niedzielę?

W myśl ustawy, która weszła w życie 1 marca 2018 roku, zakaz handlu w niedziele nie obejmuje wszystkich. Otwarte będą sklepy, w których za ladą staną sami właściciele lub członkowie ich rodzin, apteki, piekarnie, lodziarnie, kwiaciarnie, urzędy pocztowe oraz sklepy z prasą, pamiątkami, biletami czy wyrobami tytoniowymi. Poza tym zakupy w niedziele będzie można zrobić również na dworcach, lotniskach, w strefach wolnocłowych czy stacjach benzynowych.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę. OPZZ: ta ustawa to wsparcie dla firm kombinujących i źle płacących

Kalendarz niedziel z zakazem handlu w 2018 roku: Pobierz i wydrukuj niedziele wolne od handlu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz