Notowania

Zakaz handlu w niedziele. Wiceminister potwierdza: będą zmiany

Po wakacjach będzie nowelizacja ustawy o zakazie handlu. Trzeba doprecyzować przepisy - przyznał wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Stanisław Szwed zapowiada zmiany doprecyzowujące w zakazie handlu

Szwed był w środę gościem TVN24 BiS. Jak zapowiedział, nowelizacja zostanie złożona do Sejmu jako projekt poselski po wakacjach. Jeśli zostanie przyjęta, miałaby wejść w życie od początku przyszłego roku. Ma ona uwzględniać propozycje związkowców z "Solidarności", od której wyszedł też pierwotny projekt zakazu handlu.

Doprecyzowany ma zostać m.in. przepis wyłączający spod zakazu placówki pocztowe. Obecnie tę możliwość wykorzystują ajenci sklepów Żabka, które mają status placówki pocztowej. W niedziele wolne od handlu działają one normalnie.

Dlatego nowelizacja ma sprawę postawić jasno - Placówką pocztową jest Poczta Polska i przy tym pozostaniemy - powiedział w środę Stanisław Szwed.

Zobacz też: Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa

Dodatkowo doprecyzowane mają zostać przepisy dotyczące małych sklepów, które mają prawo do handlu w niedziele. Mogą one działać pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Szwed zapowiedział, że zmiany mają iść w tym kierunku, żeby właścicielowi mogli też pomagać członkowie rodziny, o ile będą to robić nieodpłatnie i nie pracują w sklepie w tygodniu.

Szwed zabrał też głos w sprawie propozycji "Solidarności", by w weekendy z wolną niedzielą pracownicy handlu kończyli pracę maksymalnie o 22 w sobotę, a zaczynali o 5 rano w poniedziałek. Według wiceministra wprowadzenie takiej zmiany nie byłoby łatwe i w tej chwili "nie może zadeklarować, że będzie tak jak proponują związkowcy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu w niedziele, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2018

ŁajdacyKtórą ustawę wprowadzili bez poprawek? Jak się poprawią to wpadną do Caritasu albo jeszcze gorzej do Torunia. Dajcie tym szanownym paniom … Czytaj całość

11-07-2018

babciaco za głupi kraj................

12-07-2018

PATRIOTA 1952.NIE ROBIŁEM ZAKUPÓW W NIEDZIELĘ,NIE ROBIĘ I NIE BĘDĘ ROBIŁ. CZAS POŚWIĘCAM RODZINIE.

Rozwiń komentarze (204)