Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zakładają nowy polski bank. O licencję wystarają się jednak za granicą

Zakładają nowy polski bank. O licencję wystarają się jednak za granicą

Choć ma być to polski bank , to o licencję będzie się starał za granicą.
Choć ma być to polski bank , to o licencję będzie się starał za granicą.
30 menadżerów wywodzących się z PKO PB, wraz z jego byłym wiceprezesem Jackiem Obłękowskim, chce założyć pierwszy od 8 lat bank. Będzie on mobilny i oparty o rozproszone rejestry.

Horum Bankto blockchainowy start up, nad którym prace – według informacji "Pulsu Biznesu" – toczą się od 6-7 miesięcy.

Gotowy ma być już biznesplan, wstępna tabela produktów, ścieżka i terminarz wejścia na rynek oraz prezentacje dla inwestorów – ustalił dziennik. Za jego powstaniem stoi były wiceprezes PKO PB Jacek Obłękowski. On sam nie komentuje sprawy.

Pomysł mobilnego banku opiera się na wykorzystaniu technologii blockchainowej, czyli rozproszonych rejestrów. Jak wyjaśnia "PB", to pozwoli radykalnie obniżyć koszty wejścia i później koszty operacyjne. Bank będzie więc mógł pozwolić sobie na promocje i upusty – zaznacza dziennik.

Blockchain. Na czym polega ta rewolucja?

 

Na razie projekt finansowany jest z prywatnych pieniędzy założycieli, ale o kapitał bank zawalczy w funduszach inwestycyjnych.

Choć ma być to polski bank, to o licencję będzie się starał za granicą. Gdzie? Z informacji "PB" prawdopodobnie w jednym z krajów bałtyckich. Tak będzie taniej i szybciej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bank, blockchain, horum
Czytaj także
Polecane galerie
kot
2018-05-11 22:48
// Będzie on mobilny i oparty o rozproszone rejestry //. HMMM trzeba się zastanowić czy nie będzie wałka !!!!!!!!!
ja
2018-05-11 22:40
Nasza giełda faluje, ale patrząc na ostatnie 10 lat to drepcze w miejscu. A w USA hossa na całego. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce ,,Jak stworzyc system transakcyjny do inwesstowania na giełdzie"? Niedawno ładnie system z tej ksią.ż ki dał zarobić - ponad 20% i uchronił przed ostatnimi spadkami.
antypisior
2018-05-11 22:25
Co wy z tym pisem, DZIADOSTWO
Pokaż wszystkie komentarze (11)