Notowania

banki
11-05-2018 (09:28)

Zakładają nowy polski bank. O licencję wystarają się jednak za granicą

Za jego powstaniem stoi były wiceprezes PKO PB Jacek Obłękowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
Choć ma być to polski bank , to o licencję będzie się starał za granicą.

30 menadżerów wywodzących się z PKO PB, wraz z jego byłym wiceprezesem Jackiem Obłękowskim, chce założyć pierwszy od 8 lat bank. Będzie on mobilny i oparty o rozproszone rejestry.

Horum Bankto blockchainowy start up, nad którym prace – według informacji "Pulsu Biznesu" – toczą się od 6-7 miesięcy.

Gotowy ma być już biznesplan, wstępna tabela produktów, ścieżka i terminarz wejścia na rynek oraz prezentacje dla inwestorów – ustalił dziennik. Za jego powstaniem stoi były wiceprezes PKO PB Jacek Obłękowski. On sam nie komentuje sprawy.

Pomysł mobilnego banku opiera się na wykorzystaniu technologii blockchainowej, czyli rozproszonych rejestrów. Jak wyjaśnia "PB", to pozwoli radykalnie obniżyć koszty wejścia i później koszty operacyjne. Bank będzie więc mógł pozwolić sobie na promocje i upusty – zaznacza dziennik.

Blockchain. Na czym polega ta rewolucja?

Na razie projekt finansowany jest z prywatnych pieniędzy założycieli, ale o kapitał bank zawalczy w funduszach inwestycyjnych.

Choć ma być to polski bank, to o licencję będzie się starał za granicą. Gdzie? Z informacji "PB" prawdopodobnie w jednym z krajów bałtyckich. Tak będzie taniej i szybciej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, blockchain, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2018

Ekonomista amatorLicencja na polski bank za granicą. To co, ukraińcy np. mają nam wydać zgodę na założenie polskiego banku? Niech ktoś to po ludzku wyjaśni - O CO … Czytaj całość

11-05-2018

ReSwietny pomysl z tym Bankiem, na pewno PKO BP i Pekao Bank S.A. kupia akcje lub wezma start up pod swoje kredytowanie. Czyli nowy Pis bank. Bomba … Czytaj całość

11-05-2018

DDDCi ludzie nie potrafią nic innego robić w życiu . Przyzwyczaili się do zarabiania dużych pieniędzy. Obecnie to banki łączą się żeby nie zbankrutować … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)