Trwa ładowanie...
bDIYJRIl

Notowania

Blockchain – Wszystkie wiadomości

22.11.2020 16:54

TECHNOLOGIE
 / 
Piaskownica dla dorosłych. Firmy będą mogły bezpłatnie testować swoje produkty

Nie każdego stać na zespół programistów blockchain. Firmy, które chcą działać w tej technologii, mogą bezpłatnie przetestować swoje produkty i usługi na platformie Sandbox. Autorzy projektu m.in. KNF, PKO BP i IBM, właśnie otworzyli nabór. - Co my będziemy z tego mieli? Jeśli pomysł chwyci, będzie nam łatwiej sprzedawać nasze usługi – mówił Michał Potoczek z Chmury Krajowej.

22.09.2020 9:12

TECHNOLOGIA
 / 
Coinfirm nominowane do Nagrody money.pl w kategorii Technologia roku

Coinfirm to firma zabezpieczająca transakcje kryptowalutowe przed praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu (AML). Od początku istnienia, czyli od 2016 roku, stworzyła potężną platformę opartą o blockchain, która gwarantuje legalność i bezpieczeństwo transakcji. Coinfirm ma szansę zostać "Technologią roku" money.pl.

2
25.05.2020 15:18

BLOCKCHAIN
 / 
Blockchain. Co to jest? Jak wykorzystać technologię blockchain?

Blockchain kojarzy się głównie z kryptowalutami. Tę technologię można jednak wykorzystywać w innych sektorach, np. w bankach. Sprawdź, jak działa blockchain i gdzie się go używa.

88
12.11.2019 8:42

BLOCKCHAIN
 / 
Afera OneCoin. Królowa kryptowalut poszukiwana przez FBI

Dr Ruja Ignatova, twórczyni kryptowaluty OneCoin, podejrzewana jest o wyłudzenie ponad 3,5 mld funtów. Poszukuje ją FBI.

20
15.10.2019 15:23

KRYZYS KLIMATYCZNY
 / 
Kryzys klimatyczny przez bitcoina? Kopanie kryptowaluty pochłania tyle energii, co cała Szwajcaria

Skoro mamy kryzys klimatyczny, to - zdaniem ekspertów - należałoby zrezygnować nie tylko z węgla, ale też z niektórych nowoczesnych technologii. Przykład? Energochłonny blockchain, który ma zastosowanie przy kopaniu bitcoina. - Należałoby zapytać, ile energii pochłaniają inne procesy - komentują eksperci.

bDIYJRIn
8
07.10.2019 14:00

PŁATNOŚCI
 / 
Ikea przyjęła zapłatę w kryptowalucie. Przełom w płatnościach

Wirtualne pieniądze się materializują. Ikea przyjęła od sieci Nordic Store zapłatę w kryptowalucie poprzez platformę Ethereum, z wykorzystaniem wirtualnej korony Islandzkiej. Branża krótko: to przełom w globalnych płatnościach.

3
03.03.2019 18:43

PRACA
 / 
Jak zostać kimś. Polscy blockchainerzy to światowa czołówka. Właśnie dokonują rewolucji

– Polscy inżynierowie realnie przesuwają granicę rozwoju blockchain – mówi Marek Kirejczyk, inżynier, przedsiębiorca i organizator jednego z największych meetupów blockchain w kraju. Nasi specjaliści pracowali choćby przy wprowadzeniu “blockchainowego dolara”. Nic dziwnego, że zarobków zazdroszczą im niemal wszyscy.

3
11.12.2018 15:55

BLOCKCHAIN
 / 
Są chętni na akcje na blockchain. Neufund zebrał w pierwszej ofercie 3 mln euro

Pierwsza oferta akcji oparta o blockchain nabiera kształtów. Platforma Neufund zebrała do teraz 3 mln euro. Inwestorzy utrzymają w zamian wiążące udziały.

6
30.11.2018 19:02

BLOCKCHAIN
 / 
Jedna technologia by wystarczyła. Nie byłoby wielkich afer

- Gdyby blockchain istniał sto lat temu, nie byłoby afery reprywatyzacyjnej, bo zapisy w księgach wieczystych byłyby niezaprzeczalne i jednoznaczne. Nie byłoby afery Art-B, bo rozliczenia międzybankowe uniemożliwiałyby taki proceder. Nie byłoby afery GetBacku, bo spółki akcyjne miałyby obowiązek przeprowadzania emisji obligacji na transparentnych zasadach - mówi money.pl Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

bDIYJRIt
19.11.2018 11:24

WYMIANA WALUT
 / 
Nowatorska technologia na rynku finansowym. "Koszty wymiany walut będą niższe"

- Szerokie zastosowanie blockchainowych rozwiązań powinno doprowadzić do niższych kosztów i tam, gdzie jest to istotne, do większego poziomu bezpieczeństwa. Niższe koszty płatności, wymiany walut to będzie to, co blockchain będzie ze sobą przynosił - ocenił w programie "Money. To się liczy" Wojciech Kostrzewa, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. W odniesieniu do bezpieczeństwa zwrócił uwagę, że nowa technologia przyczyni się do przechowywania najbardziej wrażliwych dokumentów w sposób, który będzie najlepiej zabezpieczał przed zhakowaniem.

19.11.2018 8:23

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Blockchain przyszłością dla biznesu

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

6
13.11.2018 10:40

BLOCKCHAIN
 / 
Zgrzyty w trybach kryptorewolucji

Blockchain – technologia, na której opierają się kryptowaluty – miał zrewolucjonizować Internet. Teraz wychodzą na jaw jej ograniczenia. Nie spisujmy jej jednak na straty.

6
13.08.2018 16:06

BIZNES
 / 
Już nie tylko cegła i zaprawa. Budowlanka otwiera się na technologie

Dziś nikogo nie dziwi, że przy pomocy aplikacji można zarezerwować salę w biurze czy otworzyć drzwi do budynku. Tymczasem rynek oczekuje coraz więcej. Kilka dni temu udało się zawrzeć umowę najmu w oparciu o blockchain, technologię znaną z kryptowalut. Zaczęła się rewolucja, która może zmienić branże nieruchomości.

bDIYJRIu
3
08.08.2018 21:57

BLOCKCHAIN
 / 
Mariusz Grendowicz w Coinfirm. Były prezes mBanku zajmie się blockchainem.

Grendowicz to także były szef Polskich Inwestycji Rozwojowych oraz członek rad nadzorczych Avivy czy MCI. Coinfirm będzie wspierał w wykorzystywaniu technologii blockchain.

3
27.05.2018 18:48

BLOCKCHAIN
 / 
Dzięki otwartemu blockchainowi klient może powiedzieć "sprawdzam". Ekspert o nowej technologii

- Polscy klienci są otwarci na nowe rozwiązania. Lubią testować technologie, bo wiedzą, że banki ich słuchają i uwzględniają ich uwagi – mówi Andrzej Dominiak, Dyrektor Centrum Innowacji Alior Bank.

23.05.2018 21:46

BLOCKCHAIN
 / 
Polski startup doceniony przez platformę blockchain. Znalazł się wśród 5 najlepszych

Polska firma opracowała system certyfikacyjny dla instytucji oraz uczących się. Wykorzystali do tego technologię blockchain.

4
22.05.2018 11:22

AKCJE
 / 
Proste Spółki Akcyjne będą miały elektronicznie akcje. Do handlu wykorzystają blockchain

Nowe przepisy mają usprawnić system funkcjonowania spółek oraz pokazać Polskę, jako atrakcyjne miejsce do prowadzenia innowacyjnych biznesów.

11
11.05.2018 9:28

BANKI
 / 
Zakładają nowy polski bank. O licencję wystarają się jednak za granicą

Za jego powstaniem stoi były wiceprezes PKO PB Jacek Obłękowski.