Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakładanie firmy. Młodzi ludzie w większości myślą o prowadzeniu własnego biznesu

0
Podziel się:

Spośród osób urodzonych po 1990 roku zdecydowana większość myśli o założeniu własnej firmy.

Zakładanie firmy. Młodzi ludzie w większości myślą o prowadzeniu własnego biznesu
(Fotolia)

Z raportu przygotowanego przez Fundację Akademia Liderów wynika, że o pracy na własny rachunek myśli większość osób z tak zwanej "generacji Z", czyli urodzeni po 1990 roku.

Z raportu wynika, że o prowadzeniu własnego biznesu myśli 67 proc. młodych Polaków.

"Na dodatek prawie połowa uważa, że przedsiębiorczość to postawa, którą można wypracować. Ta tendencja nasila się z roku na rok. W porównaniu do starszych pokoleń można ją porównać do mentalnej rewolucji" - piszą autorzy raportu.

Czym jeszcze własna działalność kusi młodych z pokolenia młodych?

Raport pokazuje, że prawie połowę - przede wszystkim perspektywą wyższych zarobków. Niezależność zawodowa jest istotna dla prawie 40 proc. badanych, a 35 proc. podkreśla możliwość podejmowania nowych wyzwań.

Badania pokazuje również jakie przeszkody widzą młodzi na drodze do własnego biznesu. Dla co trzeciej osoby barierą jest brak środków finansowych, a co czwarta wskazuje brak wiedzy o prowadzeniu firmy.

Raport podkreśla, że młodzi mają istotny atut. "Osoby z tego pokolenia właściwie nie znają już świata bez rozwiązań IT i są lepiej przygotowane do działalności w gospodarce opartej na wiedzy niż ich starsi koledzy. Potrzebna im jest pomoc przede wszystkim w prowadzeniu własnej działalności, dotycząca zwłaszcza aspektów prawnych i organizacyjnych" - piszą.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)