Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trump: "Przerażający akt terroru w Berlinie"

9
Podziel się:
Trump: "Przerażający akt terroru w Berlinie"
(Gage Skidmore/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

Prezydent elekt Donald Trump nazwał "przerażającym aktem terroru" dramatyczne wydarzenia w Berlinie, gdzie ciężarówka wjechała w tłum ludzi, zabijając co najmniej 9 osób i raniąc 50.

"Niewinni cywile zostali zabici na ulicy" - oświadczył w poniedziałek Donald Trump i dodał: "Państwo Islamskie i inni islamscy terroryści regularnie mordują chrześcijan(...) Ci terroryści muszą zostać starci z powierzchni ziemi".

Trump złożył to oświadczenie w momencie, gdy wprawdzie władze Niemiec mówiły o możliwym zamachu w Berlinie, ale nie wskazywały na to, że mogą za nim stać islamscy ekstremiści.

Donald Trump potępił także zamordowanie ambasadora Rosji w Turcji i strzelaninę w Szwajcarii". "Dziś doszło do zamachów w Turcji, Szwajcarii i Niemczech - i będzie coraz gorzej. Cywilizowany świat musi zmienić swój sposób myślenia" - napisał prezydent elekt na Twitterze.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Zbigniew
7 lat temu
Za przyczynienie sie do smierci kilkuset Europejczykow (patrz masakry w Paryzu, Nicei, Brukseli, Berlinie itd) gwalty, rabunki spowodowane przez masowy import kolorowych muzulmanow kanclerz Merkel powinna odpwiadac przed miedzynarodowym trybunalem w Hadze za przywodcza role w ludobójstwie.
Łucja
7 lat temu
336masakra, zgarnij świeżaki dla dzieci, tylko 5000sztuk!! wejdz na: bit.ly/2ho7TNq, sama radość!
Mirosława
7 lat temu
141szukasz jeszcze prezentu dla dzieciaczków? osatnio jest fajna promocja na swiezaki, świeżaki dla dzieci, maja tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ipIqHg, kocham takie promocje
Konieczność D...
7 lat temu
TO JUŻ NIE JEST ZABAWNE!! NALEŻY DOKŁADNIE ZBADAĆ KTÓRZY POLITYCY PRZEZ OSTATNIE DEKADY TAK OSTRO WALCZYLI O OTWARCIE GRANIC DLA MUZUŁMANÓW W EUROPIE I ZMIENIALI PRAWO IMIGRACYJNE POD NICH, KOSZTEM EUROPEJCZYKÓW.
Ja
7 lat temu
A gdzie komentarz tuska-prezydenta Europy i merkel-dyktatora Europy.... z zaskoczenia zaniemowili...