Notowania

- To nie był mój kierowca. Dla mnie najważniejsze, to teraz znaleźć mojego kierowcę - powiedział WP Ariel Żurawski, właściciel firmy transportowej, do której należała ciężarówka biorąca udział w zamachu terrorystycznym w Berlinie. W trakcie rozmowy dowiedział się o znalezieniu ciała kierowcy w ciężarówce.

_ Aktualizacja 2016-12-20 8:30 _

Jak dodał, jego kierowca nie odbierał od kilku godzin telefonu. Żurawski od czasu informacji o zamachu w Berlinie próbował się do niego bezskutecznie dodzwonić.

- Moja żona mówi, że w kabinie znaleziono ciało. Z tego co mówią, to jest mój kierowca. To mój kuzyn. Proszę wybaczyć. Nie mogę teraz rozmawiać - mówił nam Ariel Żurawski.

Żurawski ręczył za swojego kierowcę. Dodał, że nigdy nie byłby w stanie zrobić czegoś takiego.

Obawy polskiego przedsiębiorcy się potwierdziły. Agencja Reuters tuż przed północą podała, że w ciężarówce znaleziono ciało Polaka. Wiadomo też już, że za kierownicą nie siedział nikt z polskiej firmy. Jednak chwilę potem wycofała się z tej informacji.

Kilka godzin później policja w Berlinie potwierdziła, że na siedzeniu pasażera znaleziono ciało obywatela Polski. Nie wiadomo, w jaki sposób zginął. Więcej szczegółów mają podać na konferencji prasowej o 12. we wtorek władze Berlina.

W Berlinie wieczorem doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło co najmniej 12 osób, w tym Polak - kierowca ciężarówki, która wjechała w tłum kupujących na bożonarodzeniowym jarmarku. Samochód należał do firmy z Gryfina Ariel Żurawski Usługi Transportowe. Przewoził on stalowe pręty.

W środku ciężarówki były konstrukcje stalowe. Mało prawdopodobne, by ktoś chciał je ukraść. Żurawski dodał, że z kierowcą nie ma kontaktu.

Firma istnieje od 2005 r. Jak czytamy na jej stronie, świadczy usługi transportowe głównie na rynku niemieckim, włoskim i skandynawskim.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zurawski-ciezarowka-kierowca-polska-zamach,245,0,2222325.html

Tagi: zamach w berlinie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2016

BoloJeśli sie potwierdzi ze to polak to ma 100 procent pijany jechal

19-12-2016

w "D" mam waszą cenzureKazia SSZCZUKA SZCZEKAŁA NA PUDZIAN I PROSZĘ POLSKI KIEROWCA ZARŻNIĘTY MACZETĄ W SWOJEJ CIĘŻARÓWCE W IMIĘ ALLAHA !!! BRAVO LEWACTWO !!! DAJMY SIĘ … Czytaj całość

19-12-2016

AleksWłaśnie mówią w telewizji, że Polaka prawdopodobnie zamordowano (tak już bywało) i zabrano mu samochód, a następnie przeprowadzono atak. Super!!! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (389)